آغاز به کار پویش «طهرون بپوشیم»

آغاز به کار پویش «طهرون بپوشیم»
calendar شنبه 09 دي 1396 در 12:12
آینه نیوز: پویش «طهرون بپوشیم» برای ترویج طراحی لباس، طراحی پارچه و تزئینات لباس با موضوع نگاره‌ های هنری کاخ موزه گلستان تنها اثر ثبت شده جهانی در تهران از جمعه به طور رسمی آغاز به کار کرد.

آینه نیوز: پویش «طهرون بپوشیم» برای ترویج طراحی لباس، طراحی پارچه و تزئینات لباس با موضوع نگاره‌ های هنری کاخ موزه گلستان تنها اثر ثبت شده جهانی در تهران از جمعه به طور رسمی آغاز به کار کرد. به گزارش هنرآنلاین، حمید قبادی، دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور به همراه تیم همراه، مسئولان شهرداری منطقه ۱۲ و کاخ گلستان به همراه مدرسان و دانشجویان طراحی لباس در مراسم آغاز به کار رسمی این پویش، 8 دی ماه در کاخ موزه گلستان حضور به هم رساندند.

هدف از برپایی این پویش، توجه به فرهنگ اصیل اسلامی و ایرانی و تلاش برای تلفیق عناصر زیبایی شناختی هنر در قلب تهران با شاخص نوگرایانه است. پویش «طهروون بپوشیم» به واسطه اهمیت ناشی از وجود تهران به عنوان هسته شکل گیری و تولد کلانشهر تهران از عهد صفویه دارای جایگاه ویژه‌ای در میان اهالی فرهنگ و هنر است و برگزاری چنین رویدادهایی ضمن تقویت مفاهیم گردشگری تاریخی و هویتی موجب ایجاد بستری مناسب برای هم افزایی و تعامل با هنرمندان و هنردوستان به جهت خلق آثاری نوآورانه و بدیع می‌شود.

پویش «طهروون بپوشیم» در قالب سلسله نشست‌ها و کارگاه‌های اموزشی و ارائه محصولات مورد نظر با حضور داوران و اساتید به نام دانشگاهی از دیروز آغاز به کار کرد و تا پایان بهمن ماه در قلب طهران ادامه خواهد داشت.

«یزد بپوشیم»؛ عنوان پویشی است که قرار است پس از پایان کار پویش «طهرون بپوشیم» در اردیبهشت ماه 97 برگزار شود.

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/5346/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو