یک پیشنهاد سینمایی برای روزهایی که زمین علاقه به لرزیدن دارد + فیلم

یه نفر گفته زلزله میاد نگاه کن همه شهر دیونه شدن!

یه نفر گفته زلزله میاد نگاه کن همه شهر دیونه شدن!
calendar چهارشنبه 06 دي 1396 در 11:10
آینه نیوز: در کمتر از یک هفته از وقوع زلزله 5.2 ریشتری در استان های تهران و البرز و در حالی که همشهریان تهرانی بعد از چند روز شرایطی از آرامش را سپری می کردند، در ساعت 54 دقیقه بامداد امروز(چهارشنبه) زلزله ای به قدرت 4.2 ریشتر شهرهای تهران، کرج، شهریار، رباط کریم و اسلامشهر را لرزاند و باز هم حرف روز جامعه ی شهری پدیده ای مرگبار چون «زلزله» شد...

آینه نیوز: در کمتر از یک هفته از وقوع زلزله 5.2 ریشتری در استان های تهران و البرز و در حالی که همشهریان تهرانی بعد از چند روز شرایطی از آرامش را سپری می کردند، در ساعت 54 دقیقه بامداد امروز(چهارشنبه) زلزله ای به قدرت 4.2 ریشتر شهرهای تهران، کرج، شهریار، رباط کریم و اسلامشهر را لرزاند و باز هم حرف روز جامعه ی شهری پدیده ای مرگبار چون «زلزله» شد.

به گزارش آینه نیوز، درباره وضعیت ناامنی که از بابت ساختمان های فرسوده و کم جان وجود دارد و همچنین چگونگی مواجهه مسئولان با چنین پدیده ی وقت نشناسی و شرایط آماده باش مدیریت بحران، خبرنگاران حوزه های شهری و اجتماعی و سلامت می توانند پیگیری های لازم را صورت دهند و در کنار معقول بودن برخی واکنش ها از سوی مردم و این که مراقبت ها و هشدارهای لازم را در برابر احتمال دوباره وقوع زلزله صورت دهند، می توان به این همه ترسی که در سیمای مردمان جامعه از بابت «مرگ» وجود دارد، طی تحلیل های مختلفی ورود پیدا کرد چنان که برخلاف افرادی که تماشای بازی «بایرن مونیخ» را در شب اولین زلزله ترجیح به «فرار از خانه» دادند، برخی کار و زندگی و خانه را در روزهایی متمادی به حال خود رها کرده و «مرگ در سرما» را در برابر «نشستن در خانه ای گرم» برگزیدند. افرادی که به جای این همه «وحشت از مُردن» می توانند کمی به چگونه زنده بودن و شکل و کارایی و کیفیت زندگی خود فکر کنند.

اما این مطلب به سراغ روایتی دیگر می رود. به گزارش آینه نیوز، پیشنهادی که می توان در این روزهای ملتهب به مخاطبان داشت، تماشای یک فیلم عاشقانه متفاوت به نام «چیزهایی هست که نمی دانی» است. ساخته مهجورمانده ی «فردین صاحب ‌الزمانی» که با همراهی دوستان همیشگی اش در سال 1389 ساخت و با وجود تقدیر ویژه از جشنواره معتبر «کارلووی واری» در ایران چندان مورد توجه قرار نگرفت، هر چند در کنار چند اثر دیگر مدنظر اهالی «فیلم دوست» قرار دارد.

آنونس فیلم سینمایی «چیزهایی هست که نمی دانی» با بازی علی مصفا و لیلا حاتمی

 

به گزارش آینه نیوز، بن مایه ی داستان «چیزهایی هست که نمی دانی» به درد بسیاری از افراد ملتهب این روزها می خورد. وقتی همه افراد شهر از وقوع زلزله ای ترسناک در تهران هراس دارند و برخی رهسپار پارک های شهر شده و برخی به دنبال «زلزله سنج» هستند، «علی»؛ شخصیت اصلی فیلم که مردی تنها با تمایلات خاص فکری است در پی مسیر همیشگی و تکراری روزهایش یعنی «مسافرکشی» می رود. فیلمساز در عین حال که روایت زیبای عاشقانه ای می سازد و نیز گوشه چشمی به اثر ماندگار «راننده تاکسی» اسکورسیزی دارد، به دنبال نمایان سازی این موضوع مهم می باشد که زلزله اصلی باید در درون انسان رخ دهد و این انقلاب فکری از طریق تغییر در نوع نگاه هر شخص باید نمایان شود و «علی» نیز در پایان فیلم و وقوع زلزله درونی اش روحی تازه را در وجود خود پیدا می کند. «چیزهایی هست که نمی دانی» روایتی عاشقانه از نحوه نگریستن آدم ها به «زندگی» است که روی دیگر مرگی است که بیشتر از این که جسمانی باشد در روح هر شخص قابل تجسم است.

فیلم «چیزهایی هست که نمی دانی» با دیالوگ محوری «یه نفر گفته زلزله میاد نگاه کن همه شهر دیونه شدن»! مناسب تماشا در این روزهای همراه با هراس و تشویش است.

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/5323/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو