آثار یکی از بزرگترین موسیقی دانان ایرانی نقد می شود

آثار یکی از بزرگترین موسیقی دانان ایرانی نقد می شود
calendar سه شنبه 05 دي 1396 در 11:31
آینه نیوز: مجموعه آثار هرمز فرهت، آهنگساز و موسیقی‌ شناس، با حضور منتقدان موسیقی و کارشناسان و آهنگسازان نقد می‌شود.

آینه نیوز: مجموعه آثار هرمز فرهت، آهنگساز و موسیقی‌ شناس، با حضور منتقدان موسیقی و کارشناسان و آهنگسازان نقد می‌شود.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی این برنامه، در سومین برنامه از نقد آهنگسازان معاصر ایران، نادر مشایخی آهنگساز و رهبر ارکستر، آروین صداقت کیش آهنگساز، پژوهشگر و منتقد موسیقی، کارن کیهانی آهنگساز و پژوهشگر و نوازنده سنتور و حسین قنبری آهنگساز، ویژگی‌های مختلف آثار و آرا فرهت را نقد خواهند کرد. این برنامه ساعت ۱۸ شنبه (۹ دی‌ ماه) در فرهنگسرای ارسباران برگزار خواهد شد.

هرمز فرهت متولد سال ۱۳۰۷ در تهران و دارای لیسانس آهنگسازی از دانشگاه کالیفرنیا است. فوق لیسانس آهنگسازی را از دانشگاه میلز و دکترای آهنگسازی و اتنوموزیکولوژی از دانشگاه کالیفرنیا اخذ کرده است. رساله دکترای فرهت در رشته اتنوموزیکولوژی با عنوان «دستگاه در موسیقی ایرانی» یکی از معتبرترین نوشته‌ها و مراجع در زمینه موسیقی دستگاهی در ایران و غرب به شمار می‌رود.

فرهت سال‌ها در دانشگاه تهران استاد موسیقی و مدیر گروه موسیقی بود. او از سال ۱۳۵۸ تاکنون در ایرلند به سر می‌برد و در سال‌های ۱۹۸۲ ـ ۱۹۹۵ رییس دپارتمان موسیقی دانشگاه ترینیتی دوبلین بود. کنسرتو برای کلارینت و ارکستر، سوییت گالانته، سیمفونیا، کنسرتانت، قطعه پیانویی توکاتا، دیورتیمنتو برای چهار ساکسیفون و موسیقی فیلم‌های گاو، آقای هالو و پستچی و دایره مینا، آرامش در حضور دیگران از فعالیت‌های هنری فرهت به شمار می‌رود. همچنین در سال ۹۴ تنها آلبوم او با عنوان کوارتت ۱،۲،۳ در تهران توسط نشر راوی آذرکیمیا منتشر شده است.

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/5302/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو