«ال کلاسیکو»؛ از میدان «فوتبال» تا صحنه ی «نمایش»

ریشه ی رقابت «بارسا» و «رئال» سر از اختلاف زناشویی درآورد

ریشه ی رقابت «بارسا» و «رئال» سر از اختلاف زناشویی درآورد
calendar شنبه 02 دي 1396 در 16:05
آینه نیوز: «ال کلاسیکو» فراتر از یک مسابقه 90 دقیقه ای فوتبال است. در این رویداد مهیجِ دراماتیزه می توان زندگی، عشق، جنون و مرگ را دید؛ با گلادیاتورهایی که تنها به پیروزی می اندیشند. و ریشه ی نبرد «ال کلاسیکو» به جریانات سیاسی و دینی و اعتقادی و حیثیتی برمی گردد.

سرویس تئاتر آینه نیوز: «ال کلاسیکو» فراتر از یک مسابقه 90 دقیقه ای فوتبال است. در این رویداد مهیجِ دراماتیزه می توان زندگی، عشق، جنون و مرگ را دید؛ با گلادیاتورهایی که تنها به پیروزی می اندیشند. و ریشه ی نبرد «ال کلاسیکو» به جریانات سیاسی و دینی و اعتقادی و حیثیتی برمی گردد.

به گزارش آینه نیوز، تیم های «بارسا» و «رئال» در حالی یک «ال کلاسیکو»ی زیبای دیگر را شکل می دهند که در آن سوی میدان و در تماشاخانه «باران»، نمایشی تحت عنوان «ال کلاسیکو» به روی صحنه می رود.

در واقع «ال کلاسیکو» انقدر اعتبار والایی میان مخاطبان فوتبالی و غیرفوتبالی دارد که بتوان یک نمایش ملودرام را هم تحت همین عنوان عرضه کرد. مسعود ترابى؛ نویسنده و کارگردان نمایش «ال کلاسیکو» با استفاده از تعریف و ماهیت «ال کلاسیکو» نمایشی را آماده برای تماشا ساخت که در آن جنگ قدرت به شکلی نمادین و با زبانی طنازانه تبدیل به جنگ سلیقه ها و اختلافاتی ریشه دار می شود. در این نمایش، مرد خانواده طرفدار «بارسا» است و همسرش عشق «رئال» دارد اما خیلی زود کری خوانی یک مسابقه فوتبالی تبدیل به جنگ خانوادگی می شود و ریشه های این جنگ به «فرزندی غایب» می رسد.

به گزارش آینه نیوز، کارگردان این نمایش که یک طرفدار «یوونتوس»ی است با شناخت از ماهیت نبردهای ال کلاسیکو، این مسابقه را فراتر از یک رقابت فوتبالی در نظر گرفت و از همین مسیر جریان نمایشی خود را به سمت گره های باز نشده میان دو سطح مختلف فکری منتقل ساخت. در این نمایش از همان ابتدا با ورود زامبی ها در خیال زنِ مشکوک، جریان نبردهای خاص «ال کلاسیکو» به مسیری برای از میان بردن رقیب به شکلی شنیع درمی آید و در ادامه از طریق اتصال برخی موقعیت ها، جانبداری متعصبانه به شکلی کمیک در نمایش نمایان می شود.

نمایش «ال کلاسیکو» در تماشاخانه تهران هر روز در ساعت 17 به روی صحنه می رود.

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/5274/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو