برگزاری نشست خبری ششمین جشنواره تئاتر شهر

زنگ افتتاح جشنواره امروز در پردیس تئاتر تهران نواخته می شود

زنگ افتتاح جشنواره امروز در پردیس تئاتر تهران نواخته می شود
calendar سه شنبه 28 آذر 1396 در 09:26
آینه نیوز: نشست خبری ششمین جشنواره تئاتر شهر، دوشنبه 27 آذرماه با حضور دبیر جشنواره، شهرام کرمی و اهالی رسانه در سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران برگزار شد.

آینه نیوز: نشست خبری ششمین جشنواره تئاتر شهر، دوشنبه 27 آذرماه با حضور دبیر جشنواره، شهرام کرمی و اهالی رسانه در سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی ششمین جشنواره تئاتر شهر، شهرام کرمی برگزاری این نشست را اتفاق مبارکی دانست و افزود: رسیدن به دوره ششم خبر از رشد تئاتر می ‌دهد. دبیر ششمین جشنواره تئاترشهر همچنین اظهار داشت: جشنواره از 28 آذرماه ساعت 18 با گردهمایی هنرمندان در پردیس تئاتر تهران به طور رسمی آغاز می شود و زنگ افتتاح آن توسط رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران نواخته می شود. جشنواره در طول 9 روز در هشت بخش برگزار خواهد شد. بخش مسابقه صحنه ، بخش تئاتر کودک و نوجوان، بخش تئاتر خیابانی، بخش پرفورمنس ومحیطی، بخش تئاتر دیگر، بخش نمایش نامه نویسی، بخش مدرسه تئاتر و بخش عکاسی تئاتر که به شکلی ویژه به دبیری رضا موسوی برگزار می شود. تمامی اجرا ها در پردیس تئاتر تهران خواهد بود به جز سه اجرا که دو تا آن ها در نگارخانه مریم و لاله و دیگری در زندان قصر اجرا می شود. البته گفتنی است که؛ تئاتر های خیابانی جشنواره هم در جوار پردیس تئاتر تهران در فضای باز فرهنگسرای خاوران اجرا می شوند. کرمی همچنین تصریح کرد: ما در این جشنواره برای اولین بار، نقد صحنه داریم، بخشی که متاسفانه ما در حوزه نمایش با کمبود آن مواجه هستیم. در این بخش، منتقدان جوان در کنار منتقدان پیشکسوت تئاتر قرار می گیرند و نمایش ها را نقد می کنند، البته این نقد ها زیر نظر بهزاد صدیقی برگزار شده که در نهایت هم منتشر می شود.

وی در معرفی نمایش های بخش جنبی توضیح داد: بخش دیگری هم به نام بخش جنبی داریم که در آن، 2 اثر که موضوعی درباره ماهیت زندگی و بافت شهری دارند مثل؛ مکعب به کارگردانی علی سلیمانی و نمایش زندان قصر بر صحنه اجرا می شود.

دبیر ششمین جشنواره تئاتر شهر در خصوص اعلام هیئت داوران بخش مسابقه صحنه اظهار کرد: شورای داوری این بخش متشکل از: اصغر همت، حمید مظفری، حمیدرضا نعیمی، جابر رمضانی و مرتضی میرمنتظمی است که بیست نمایش این بخش را قضاوت می کنند. کرمی ادامه داد: کتابی را با همکاری موزه نقد علمی-هنری شهرداری تحت عنوان مجموعه مقالات در تئاتر شورایی با همکاری آریان رضایی و نشر افراز بزودی منتشر می کنیم.

شهرام کرمی در بخش دیگر نشست ، دوره ششم را آخرین دوره دبیری اش در این جشنواره اعلام کرده و گفت: این دوره، آخرین دوره حضور من به عنوان دبیر جشنواره است. امیدوارم از سال بعد با حضور دبیر جدید اتفاقات پربارتری برای تئاتر بیفتد چراکه نیاز است نگاه تحولی به این حوزه داشته باشیم، شهرداری تهران از بضاعت خوبی برخوردار است و باید با این بضاعت، امکانات تئاتری خوبی را فراهم کنند. وی ادامه داد: در این دوره 62 گروه اجرایی داریم که 145 اجرا و 1200هنرمند را شامل می شود.

دبیر جشنواره در پاسخ به سوالی دیگر درباره بودجه خاطر نشان کرد: بودجه ما 550میلیون است که 350 میلیون آم کمک هزینه گروه هاست،100 میلیون برای جوایز و 100 میلیون هم حق الزحمه داوران و تبلیغات است، البته گفته شده است که قرار است درصدی به بودجه ما اضافه شود. وی نکوداشت ششمین جشنواره تئاتر شهر را مختص داریوش مودبیان عنوان کرده و گفت: خوشحالم که از5 دوره قبل تا به حالا ما از بزرگان و اهالی خوب تئاتر تقدیر کردیم. دبیر ششمین جشنواره تئاتر شهر در پاسخ به سوالی دیگر درباره برگزار نشدن چهارمین سوگواره خمسه گفت: امسال متاسفانه به دلیل تغییر و تحولات در شهرداری و مشکل کمبود اعتبار، نتوانستیم این رویداد را برگزار کنیم ولی تمام تلاشمان بر این است که در سال آینده این جشنواره پربارتر برگزار شود. کرمی درباره افتتاحیه سالن تئاتر صبا نیز اظهارداشت: مراحل نهایی و تکمیلی پروژه طی شده ولی به علت اختلاف میان سازنده سالن و مرکز شهرداری، تا زمانی که نتیجه کارهای حقوقی مشخص شود این پروژه متوقف است.

گفتنی است ششمین جشنواره تئاتر شهر از 29 آذر ماه سال جاری کار خود را آغاز می کند و 7 دی ماه در سالن اصلی پردیس با حضور شهردار دکتر نجفی اختتامیه اش برگزار می شود.

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/5219/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو