توضیح مدیر روابط عمومی یازدهمین جشنواره «سینماحقیقت» درباره نامزدی «بانو قدس ایران»؛

«حقیقت»ی که همچنان مجهول مانده است!

«حقیقت»ی که همچنان مجهول مانده است!
calendar شنبه 25 آذر 1396 در 11:34
به گزارش آینه نیوز، صحبت های رئیس روابط عمومی یازدهمین جشنواره «سینماحقیقت» نه تنها گره ایجاد شده برای کاندیداتوری فیلم برادرِ قائم مقام مدیرعامل مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی را باز نمی کند، بلکه تنها بیان واضحات بوده و نمی تواند مانع از انتقاد این مساله شود که چرا برخلاف روال جشنواره، مستند «بانو قدس ایران» یک روز پیش از اعلام نامزدها به ناگهان وارد جشنواره شد و تنها با همان یک نمایش وارد لیست بهترین های جشنواره گردید!

آینه نیوز: شهنام صفاجو مدیر روابط عمومی یازدهمین جشنواره «سینماحقیقت» از دلایل داوری و نامزد شدن «بانو قدس ایران» در این جشنواره سخن گفت.

شهنام صفاجو مدیر روابط عمومی یازدهمین جشنواره «سینماحقیقت» در گفتگو با «مهر» درباره نامزدی مستند «بانو قدس ایران» که در خبرهای اولیه اعلام شده بود از بخش داوری کنار گذاشته شده است، گفت: این فیلم به کارگردانی مصطفی رزاق کریمی در موعد مقرر در جشنواره ثبت نام و هیات انتخاب آن را برای حضور در این جشنواره انتخاب کرده بودند و در جدول برنامه های جشنواره «سینماحقیقت» نیز گنجانده شده بود اما در نمایش اولیه تهیه کننده این اثر بنا به دلایلی اعلام کرد که قصد نمایش فیلم را در این جشنواره ندارد در چنین شرایطی طبیعی است که فیلم مورد داوری هم قرار نمی گرفت.

وی افزود: در فاصله نمایش اول و دوم «بانو قدس ایران» و قبل از دومین نمایش فیلم در جشنواره که قبلا طبق جدول اعلام شده بود، تهیه کنندگان این اثر تصمیم گرفتند فیلم را در یک نوبت به نمایش بگذارند تا مورد داوری قرار بگیرد بر همین اساس به دلیل اینکه این فیلم به نمایش درآمد مورد داوری هم قرار گرفت. صفاجو در پایان گفت: طبیعی است که اگر فیلمی به نمایش گذاشته نشود مورد داوری قرار نمی گیرد اما اگر در جشنواره اکران شود داوران به قضاوت آن خواهند پرداخت. «بانو قدس ایران» در چند بخش هم نامزد دریافت جایزه شده است ضمن اینکه کارگردان این اثر حدود ۲ سال و نیم برای این اثر زحمت کشیده است بنابراین نباید به راحتی از کنار زحمت های یک گروه فیلمسازی گذشت.

به گزارش آینه نیوز، صحبت های رئیس روابط عمومی یازدهمین جشنواره «سینماحقیقت» نه تنها گره ایجاد شده برای کاندیداتوری فیلم برادرِ قائم مقام مدیرعامل مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی را باز نمی کند، بلکه تنها بیان واضحات بوده و نمی تواند مانع از انتقاد این مساله شود که چرا برخلاف روال جشنواره، مستند «بانو قدس ایران» یک روز پیش از اعلام نامزدها به ناگهان وارد جشنواره شد و تنها با همان یک نمایش وارد لیست بهترین های جشنواره گردید! البته نقد موجود نسبت به فرآیند قرار گرفتن این اثر در جشنواره پس از حذف اولیه بوده و قابل توجه می باشد که مستند ساخته شده توسط «مصطفی رزاق کریمی» جزو یکی از بهترین آثار جشنواره یازدهم «سینما حقیقت» بوده است.

 

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/5167/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو