اشعار «عباس کیارستمی» در جان موسیقی نشست

 اشعار «عباس کیارستمی» در جان موسیقی نشست
calendar چهارشنبه 22 آذر 1396 در 09:19
آینه نیوز: مراسم رونمایی از آلبوم «در رفتن از خستگی» جدیدترین اثر گروه «ماکیچی» روز چهارشنبه 22 آذر برگزار می‌شود. شهرکتاب پاسداران به نشانی پاسداران – بوستان دوم – پلاک 9 میزبان این برنامه خواهد بود و قرار است علاوه بر عوامل تولید اثر، جمعی از هنرمندان سرشناس و چهره‌های فرهنگی در این برنامه حضور داشته باشند.

آینه نیوز: مراسم رونمایی از آلبوم «در رفتن از خستگی» جدیدترین اثر گروه «ماکیچی» روز چهارشنبه 22 آذر برگزار می‌شود. شهرکتاب پاسداران به نشانی پاسداران – بوستان دوم – پلاک 9 میزبان این برنامه خواهد بود و قرار است علاوه بر عوامل تولید اثر، جمعی از هنرمندان سرشناس و چهره‌های فرهنگی در این برنامه حضور داشته باشند. مجری این مراسم هم «امیریل ارجمند» است. آلبوم در رفتن از خستگی شامل قطعاتی با برداشت متفاوت از اشعار زنده‌یاد «عباس کیارستمی»، کارگردان شهیر سینمای ایران، است. باکتری خان (فرشاد خشنود) درباره جزئیات این آلبوم به «موسیقی ما» گفت:«عباس کیارستمی سه کتاب شعر چاپ کردند و ایشان هایکو می‌نوشتند. ما هم هایکوهای ایشان را از کتاب «باد و برگ» انتخاب کردیم و کتاب‌های ایشان توسط نشر نظر چاپ شدند. البته ما هم با کسب اجازه از خانواده ایشان و نشر نظر تعدادی از این اشعار را اجرا کردیم. در شروع این آلبوم هم صدای خودشان را گذاشتیم. جمله «گاهی اگر شرایط فیلمسازی فراهم باشه فیلم می‌سازم، گاهی شرایط عکاسی باشه عکس می‌گیرم و ولی وقتی هیچکدام از این شرایط فراهم نباشه میشه شعر گفت» را انتخاب کردیم.»

او در ادامه گفت:«ما در این آلبوم اشعار عباس کیارستمی عزیز را به شکل دکلمه/نمایش با موسیقی و فضای کاملاً متفاوتی اجرا کردیم. موسیقی هم فضای الکترونیک دارد و هم سازهای آکوستیک و ملودیک و فضای کلاسیک را در این آلبوم داریم. مجموعاً هم 9 قطعه در این آلبوم داریم و امیدوارم مورد توجه مخاطبان و خصوصاً دوستداران عباس کیارستمی قرار بگیرد.»

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/5144/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو