ورود مجلس به گرانی کاغذ و مشکلات نشریات مکتوب

ورود مجلس به گرانی کاغذ و مشکلات نشریات مکتوب
calendar سه شنبه 21 آذر 1396 در 09:40
آینه نیوز: در جلسه کمیسیون فرهنگی مجلس، عدم تخصیص ارز مبادله‌ای و رشد قیمت ارز از عوامل موثر در افزایش قیمت کاغذ عنوان و اعلام شد: سرنخ دلال‌های بازار کاغذ به وزارتخانه های فرهنگ و صنعت می‌رسد.

آینه نیوز: در جلسه کمیسیون فرهنگی مجلس، عدم تخصیص ارز مبادله‌ای و رشد قیمت ارز از عوامل موثر در افزایش قیمت کاغذ عنوان و اعلام شد: سرنخ دلال‌های بازار کاغذ به وزارتخانه‎های فرهنگ و صنعت می‌رسد.
به گزارش خانه ملت، به دنبال افزایش نزدیک به ۳۰ درصدی قیمت کاغذ طی یک ماه اخیر، نمایندگان کمیسیون فرهنگی مجلس در جلسه روز یکشنبه (۱۹ آذرماه) دلایل این موضوع را مورد بحث و بررسی قرار دادند. همچنین مقرر شد در اولین فرصت وزرای فرهنگ و ارشاد اسلامی، صنعت و اقتصاد به منظور پیگیری دقیق‌تر موضوع به کمیسیون فرا خوانده شوند.

بنابراین گزارش محمدعلی وکیلی در این نشست با بیان اینکه قیمت کاغذ از ۲هزار ۳۰۰ تومان به ۳ هزار و ۶۰۰ تومان رسیده است، گفت: متاسفانه افراد منتسب به جامعه اقتصادی دغدغه و نگرانی بابت جمع شدن بساط مطبوعات ندارند؛ به همین دلیل صدای هیچ فردی در پی این گرانی بلند نشد اما اگر قیمت نان، پنیر، مرغ یا هر چیز دیگری به همین میزان افزایش پیدا می‌کرد در کشور غوغا به پا می‌شد.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی افزود: کمیسیون فرهنگی مجلس باید اقدامات به موقعی نسبت به مسائل و مشکلات مختلف داشته باشد و وظیفه نظارتی خود را قبل از وقوع فاجعه اعمال کند.

نماینده مردم تهران در مجلس با انتقاد از اینکه هنوز وزرای مربوطه به گرانی کاغذ به کمیسیون فرهنگی فراخوانده نشده‌اند، گفت: مشکلات اقتصاد مملکت داشتن صاحبان بی‌شمار و مشکل فرهنگ این است که صاحب ندارد.

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/5128/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو