در موسسه فرهنگی اکو؛

درس گفتارهای هستی شناسی و مبانی اعتقادی «حافظ» برگزار می شود

درس گفتارهای هستی شناسی و مبانی اعتقادی «حافظ» برگزار می شود
calendar یکشنبه 19 آذر 1396 در 14:02
آینه نیوز: سلسله درس گفتارهای هستی شناسی و مبانی اعتقادی حافظ در موسسه فرهنگی اکو برگزار می شود.

آینه نیوز: سلسله درس گفتارهای هستی شناسی و مبانی اعتقادی حافظ در موسسه فرهنگی اکو برگزار می شود. به گزارش پایگاه اطلاع‌ رسانی مؤسسۀ فرهنگی اکو، در ادامۀ درس­ گفتارهایی که با حضور پیشکسوتان عرصۀ ادبیات در موسسۀ فرهنگی اکو برگزار شده است، درس گفتار «هستی‌شناسی و مبانی اعتقادی حافظ» که شامل بررسی آرایه‌های ادبی، مفاهیم عرفانی و فلسفی غزلیات حافظ است در 5 جلسه به زبان فارسی برگزار خواهد شد.

در این دوره درس­ گفتار سوگل مشایخی با سیری در اندیشه‌های هستی‌شناسی و مبانی اعتقادی این شاعر پرآوازه و با بررسی مفاهیم ادبی، عرفانی، فلسفی غزلیات حافظ با رویکردی نو به شرح و توضیح مبانی و اصول زبان و ادب فارسی و آرایه‌های لفظی و معنوی اشعار می ‏پردازد. در هر جلسه یک غزل با هدف افزایش دانش نظری دربارۀ لایه‌های پنهان غزلیات حافظ، شناخت معنای دقیق واژگان و اصطلاحات ابیات حافظ و ارتقای مهارت عملی خوانش روان و بدون اشتباه شعر حافظ، برای علاقه مندان شرح و تحلیل خواهد شد.

علاقمندان برای حضور در این برنامه می توانند روز دوشنبه، 27 آذرماه ، از ساعت ۱4 الی ۳۰/۱5 به نشانی تهران، اقدسیه، خیابان موحد دانش، خیابان نیلوفر، شمارۀ 3، سالن همایش مؤسسۀ فرهنگی اکو مراجعه کنند. مؤسسۀ فرهنگى اکو یک نهاد بین­المللى که با هدف تحکیم قرابت­هاى فرهنگى، هنرى، پژوهشى و ادبی میان کشورهای عضو با دیگر کشورها تأسیس شده است.

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/5110/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو