مرگ ویژه هنرمند هرمزی در صحنه «باران»

مرگ ویژه هنرمند هرمزی در صحنه «باران»
calendar شنبه 18 آذر 1396 در 10:29
آینه نیوز: تماشاگرانی که روز سه شنبه 14 آذرماه برای تماشای نمایش «اعداد در بیابان» به سالن تئاتر باران رفته بودند، با فضای عجیبی همراه شدند؛ هنگامی که اعضای گروه نمایش سفر کرده از هرمزگان با حال خرابی به اجرای اثر خود پرداختند.

آینه نیوز: تماشاگرانی که روز سه شنبه 14 آذرماه برای تماشای نمایش «اعداد در بیابان» به سالن تئاتر باران رفته بودند، با فضای عجیبی همراه شدند؛ هنگامی که اعضای گروه نمایش هرمزگانی با حال خرابِ از دست دادن همشهری خود به اجرای اثر پرداختند.

به گزارش آینه نیوز، نمایش «اعداد در بیابان» که هفته گذشته به پایان اجرایش در قالب برنامه «هفته هنر هرمز» در تئاتر باران رسید، در اجرای دوشنبه 14 آذرماه با صحنه عجیبی همراه بود؛ مرگ یک هنرمند در روی صحنه. اتفاقی که شاید برای بسیاری از هنرمندان راستین به مثابه یک سرانجام باشکوه و یک جشن همراه با رستگاری به حساب آید اما تصویر پایانی اجرای روز سه شنبه این گروه هرمزگانی برای حاضران در سالن همراه با تلخی بود؛ هنگامی که بازیگران جوان این نمایش آئینی در پایان اجرا همراه با تشویق حضار، برای مرگ «خالو محمد قنبر هرمزی» اشک می ریختند. همچنین سوسن پرور؛ بازیگر تئاتر و تلویزیون که کارگردانی نمایش «هایلات» را در «باران» به عهده دارد، در پایان تماشای نمایش با اهدای دسته گل به بازیگران نمایش «اعداد در بیابان» طی سخنانی کوتاه از جایگاه رفیع هنرمند درگذشته گفت.

«خالو محمد قنبر هرمزی»؛ هنرمند پیشکسوت موسیقی بومی و از اعضای اصلی گروه لیوای هرمز بود. آخرین تصویر از این هنرمند پیشکسوت موسیقی در صحنه اجرا برای همیشه باقی ماند و «خالو قربان» در حین اجرا دچار سکته قلبی شد و پس از اعزام به بیمارستان فیروزگر جان سپرد. در این ارتباط بسیاری از مسئولان فرهنگی و هنر نمایشی به اظهار همدردی پرداخته و پیام های تسلیت صادر کردند.

لازم به ذکر است مراسم اختتامیه هفته هنر هرمز با حضور جمعی از مسئولین و هنرمندان در مجموعه تئاتر باران برگزار شد و در این مراسم همایون امیرزاده مشاور اجرایی معاونت امور فرهنگی وزارت ارشاد، مهدی شفیعی مدیرکل هنرهای نمایشی، فاطمه ذوالقدر نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون فرهنگی مجلس، سعید اسدی، احسان عبدی‌ پور و جمعی از هنرمندان و مسئولین استان هرمزگان حضور داشتند   و از مدیریت مجموعه تئاتر باران تقدیر به عمل آمد

 

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/5081/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو