جزئیات برگزاری جایزه ترانه ی «افشین یداللهی» از زبان ترانه نویس «دنیای این روزای من»

ترانه سرایان صاحب جایزه شدند

ترانه سرایان صاحب جایزه شدند
calendar یکشنبه 12 آذر 1396 در 16:00
آینه نیوز: جایزه ترانه نویسی «افشین یداللهی» با همکاری انتشارات نگاه به عنوان ناشر آثار افشین یداللهی و خانه ترانه برگزار می‌ شود. فراخوان جایزه از ۴ آذر منتشر شده و مهلت ارسال آثار تا اول بهمن‌ ماه است. همچنین آثار از ۱۰ بهمن تا ۱۹ اسفندماه داوری خواهند شد. در این جایزه هر فرد در هر شاخه می‌ تواند سه ترانه به نشانی سایت خانه ترانه ارسال کند.

آینه نیوز: روزبه بمانی با بیان این‌ که هدف از جایزه ترانه ی «افشین یداللهی» ایجاد معیار برای سنجش ادبیات شفاهی است، گفت: درباره هنری صحبت می‌کنیم که هنوز یک مانیفست دقیق برای آن وجود ندارد و از شعر مولانا تا شعر ادبی و بی‌ادبی به اسم ترانه نوشته و خوانده می‌ شود. به گزارش ایسنا، ترانه سرای «دنیای این روزای من» به عنوان دبیر نخستین دوره جایزه ترانه «افشین یداللهی» که نشست خبری آن امروز (یکشنبه، ۱۲ اسفندماه) در خانه ترانه برگزار شد، گفت: در طول سالیان گذشته و پیش و پس از انقلاب همیشه جای خالی یک جشن، مسابقه و جایزه مختص ترانه احساس می‌شد. البته در جوایز دیگر گاهی ترانه به عنوان یک بخش مجزا از آن جایزه دیده شده است، اما تا به حال جایزه‌ای مختص ترانه نداشته‌ایم. رفتن افشین یداللهی شوکی بزرگ و حسرتی همیشگی برای جامعه ادبی و جامعه پزشکی ما به وجود آورد. البته نام او همیشه باقی خواهد ماند، اما ما سعی کرده‌ایم با اختصاص نام جایزه ترانه به او، اسمش را زنده نگه داریم. افشین یداللهی یکی از تأثیرگذارترین ترانه‌سراهای ما در پیش و پس از انقلاب است.

این ترانه‌ سرا افزود: یکی از مهمترین اهداف ما در برگزاری این جایزه این است که معیاری برای سنجش ادبیات شفاهی ما باشد. بمانی همچنین گفت: یکی از کارهای ما در این جایزه پرداختن و کارشناسی کردن آثار بچه‌های کم‌تجربه در حوزه ترانه‌سرایی است. سعی می‌ کنیم بچه‌هایی را که مخصوصا در شهرستان‌ها فعال هستند ببینیم و آثارشان را کارشناسی کنیم تا به این واسطه راهی باز کنیم تا صدای‌شان به گوش برسد. دبیر جایزه «افشین یداللهی» گفت: ترانه اجتماعی و ترانه عاشقانه دو بخش این جایزه است که در هر بخش داوری‌های جداگانه صورت می‌گیرد.

جایزه ترانه نویسی «افشین یداللهی» با همکاری انتشارات نگاه به عنوان ناشر آثار افشین یداللهی و خانه ترانه برگزار می‌ شود. فراخوان جایزه از ۴ آذر منتشر شده و مهلت ارسال آثار تا اول بهمن‌ ماه است. همچنین آثار از ۱۰ بهمن تا ۱۹ اسفندماه داوری خواهند شد. در این جایزه هر فرد در هر شاخه می‌ تواند سه ترانه به نشانی سایت خانه ترانه ارسال کند.

 

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/5046/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو