مسیری متفاوت برای «اریک کانتونا» بعد از تجربه بازیگری؛

یاغی سال های دور «شیاطین سرخ» رو به کتاب و فلسفه آورد

یاغی سال های دور «شیاطین سرخ» رو به کتاب و فلسفه آورد
calendar چهارشنبه 01 آذر 1396 در 12:07
آینه نیوز: یاغی سال های دور میادین فوتبال و ستاره تاریخی «شیاطین سرخ» با انتشار کتابی متفاوت که ترکیبی از فلسفه و طراحی است، وارد بازار کتاب شد.

آینه نیوز: یاغی سال های دور میادین فوتبال و ستاره تاریخی «شیاطین سرخ» با انتشار کتابی متفاوت که ترکیبی از فلسفه و طراحی است، وارد بازار کتاب شد. به گزارش مهر و به نقل از آمازون، کتاب «دفتر یادداشت من» کتابی از اریک کانتونا است که ۱۶ نوامبر ۲۰۱۷ وارد بازار نشر شده‌ است.

کانتونا که همیشه یک وجه هنری نیز داشته و از وقتی خیلی جوان بود علاقه‌اش را به نقاشی و عکاسی ابراز می‌ کرد، بعد از سابقه بازیگری به نوشتن روی آورده و اکنون در قالب یک یادداشت‌ نویسی کوتاه، کتابی منتشر کرده که ترکیبی از کتابچه‌ های یاداشتش است. در این کتاب مجموعه‌ای از آثار طراحی شده وی که تاکنون هرگز دیده نشده بودند ارایه شده و در عین حال او درباره مسایل مختلف پیرامون ما، از عشق، مرگ، حماقت یا جامعه سوال‌ هایی را در کتاب طرح کرده‌ است.

بازیکن سابق تیم منچستر یونایتد حدود ۱۰۰ طراحی و مشاهداتی درباره موارد پوچ و سوال‌ برانگیز زندگی را در این کتاب گرد آورده است. این کتاب پنج‌ شنبه منتشر شده و کانتونا در مقدمه آن می‌نویسد: «من همیشه یک مداد کوچک و کتابچه یادداشت‌هایم را دارم». او در ضمیر ناخودآگاهش خود را پسر گمشده ماتیس نقاش با ویژگی‌هایی از پیکاسو می‌ داند. اگرچه این کتاب به نوعی پر از شوخی‌های تصویری و بازی با کلمات است، اما می‌ توان روحیه جنگجوی سابق فوتبال را نیز در آنها مشاهده کرد. «اریک» به فلسفه نیز گریز می‌ زند و از مرگ و مذهب می‌ نویسد.

یاغی سال های دور منچستر یونایتد که حالا ۵۱ ساله است، در جایی می‌نویسد: «از ضمیر ناخودآگاهم نمی‌ ترسم، از پوچی می‌ ترسم.» در حالی که کانتونا از زمینه سینمایی نیز برخوردار است، اما می‌گوید خیلی بی‌ معنی است که بخواهد خودش را بازیگر بنامد. او در فیلم «در جستجوی اریک» فیلمی تحسین شده ساخته کن لوچ در سال ۲۰۰۹ بازی کرده و با یک بازیگر سینمای فرانسه به نام ریکاردا براکنی ازدواج کرده است.

جدیدترین دستپخت «کانتونا» به زبان انگلیسی از سوی «دبیلو اند ان» در ۱۹۲ صفحه، با جلد سخت به قیمت ۱۰.۶۳ پوند و در فرمت کیندل به قیمت ۶.۹۹ پوند منتشر شده‌ است. همچنین این کتاب به زبان فرانسوی از سوی انتشارات «فلاماریون» در ۱۲۸ صفحه و به قیمت ۱۳.۹۰ یورو منتشر شده است.

 

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/4928/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو