کمک و ادای احترام گروه موسیقی «مولانا» به زلزله زدگان غرب کشور

کمک و ادای احترام گروه موسیقی «مولانا» به زلزله زدگان غرب کشور
calendar دوشنبه 29 آبان 1396 در 12:34
آینه نیوز: گروه «مولانا» که وارد چهلمین سال فعالیتش شده براساس اعلام قبلی بنا بود ساعت ۲۱:۳۰ هفتم آذرماه کنسرت کورده واری را در تالار وحدت به روی صحنه ببرد.

آینه نیوز: گروه «مولانا» که وارد چهلمین سال فعالیتش شده براساس اعلام قبلی بنا بود ساعت ۲۱:۳۰ هفتم آذرماه کنسرت کورده واری را در تالار وحدت به روی صحنه ببرد.

به گزارش ایلنا، پس از زلزله کرمانشاه محمدجلیل عندلیبی (سرپرست گروه مولانا) قصد داشت این اجرا را لغو کند اما به فاصله یک روز اعلام کرد قصد دارد به منظور همیاری مادی و معنوی با هموطنان کرمانشاهی «کورده واری» را در موعد مقرر به روی صحنه ببرد. به این ترتیب گروه موسیقی مولانا اولین گروهی بود که به حادثه تلخ کرمانشاه واکنش نشان داد. محمدجلیل عندلیبی یک روز قبل از برگزاری نشست خبری این کنسرت با اشاره به واقعه تلخی که در روزهای گذشته جامعه ایران را داغدار کرده، گفت: زلزله کرمانشاه غم بزرگی در دل دوستداران ایران و خاصه کردهای عزیز نشاند. با این وجود ما در گروه مولانا به خود می بالیم که آغازگر یک جریان متحدکننده نه تنها برای کرمانشاه عزیز که برای مردم ایران بودیم.

این آهنگساز و نوازنده با بیان اینکه روز بعد از زلزله بنا بود کنسرت «کورده واری» را لغو کند به دلایل تغییر این تصمیم اشاره کرد و افزود: دیدم باید کاری کرد و حالا موقع خالی کردن میدان نیست. پس از آنکه گروه تصمیم گرفت با وجود این تلخکامی اجرای خود را در موعد مقرر به روی صحنه ببرد عزم جزم همه اعضا برای اختصاص دادن بخشی از عواید این اجرا به بازماندگان زلزله در بخش مالی و احترام به جانباختگان این حادثه در بخش حسی و معنوی و انتشار خبر این تصمیم جریان خیرخواهانه ای را در میان دیگر گروه های موسیقی ایجاد کرد و سایر دوستان و هنرمندان هم پا به این عرصه گذاشتند.

کنسرت «کورده واری» بناست در دو بخش اجرا شود. در بخش آغازین بهزاد فروهری به تکنوازی نی می‌پردازد و در ادامه سالار عندلیبی با ساز تنبک او را همراهی می‌کند. بخش دوم اجرای گروه مولانا که به یاد خواننده شناخته شده کردستان استاد سیدعلی اصغر کوردستانی روی صحنه می‌رود شامل قطعاتی به آهنگسازی استاد محمدجلیل عندلیبی و مجموعه‌ای از آثار ماندگار سیدعلی اصغر است که با تنظیم محمدجلیل عندلیبی و آواز سیدرضا کوردستانی اجرا می‌شود.

در این کنسرت؛ فرهاد عندلیبی (نوازنده دف)، سالار عندلیبی (نوازنده تنبک)، سانوا عندلیبی (نوازنده عود)، صابر نظرگاهی (نوازنده تار)، همایون پشتدار (نوازنده کمانچه) و آراس رجبی (نوازنده نی) و محمدجلیل عندلیبی (سرپرست گروه و نوازنده سنتور) را همراهی می‌ کنند.

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/4882/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو