برادر مرحوم «محمد پورستار» در مراسم تشییع پیکر بازیگر قدیمی سینما، گفت:

امیدوارم روزی برسد که هیچ هنرمندی نیازمند به مسائل مالی نباشد

امیدوارم روزی برسد که هیچ هنرمندی نیازمند به مسائل مالی نباشد
calendar دوشنبه 29 آبان 1396 در 12:18
آینه نیوز: مراسم تشییع پیکر مرحوم پورستار امروز دوشنبه ۲۹ آبان با حضور اهالی سینما برگزار شد و سینماگران از رفتن او به عنوان یک ضایعه دردناک و تاسف آور برای سینما و تلویزیون یاد کردند.

آینه نیوز: مراسم تشییع پیکر مرحوم پورستار امروز دوشنبه ۲۹ آبان با حضور اهالی سینما برگزار شد و سینماگران از رفتن او به عنوان یک ضایعه دردناک و تاسف آور برای سینما و تلویزیون یاد کردند.

به گزارش مهر، مراسم تشییع مرحوم محمد پورستار با حضور جمعی از هنرمندان و سینماگران از جمله علی دهکردی رییس انجمن بازیگران، منوچهر شاهسواری مدیرعامل خانه سینما، جمال شورجه، احمد میرعلایی، پرویز پورحسینی، مهدی توکلی زاده مدیر روابط عمومی معاونت سیما، کاظم بلوچی و رضا ناجی امروز دوشنبه ۲۹ آبان برگزار شد.

در ابتدای این مراسم کامران ملکی عضو هیات مدیره خانه سینما درباره محمد پورستار بیان کرد: ما یکی از بزرگان خود را از دست دادیم، او از هنرمندانی بود که تجسم عینی اخلاق بود و تجسم بزرگان دینی ما را روی پرده سینما و تلویزیون عینیت بخشید؛ بنابراین از دست دادن اش برای همه دردناک است. علی دهکردی در ادامه بیان کرد: خداوند این موهبت را بر ما بخشید که به توسط هنر که تاج سر آفرینش است، پورستار زنده جاوید باشد. پورستار مَردی شریف و بزرگوار بود که هیچ‌کدام از ما در سال‌های حضور هنری خود و حتی قبل‌تر از اینکه من وارد سینما شوم، خاطره‌ای همراه با اخم و ناراحتی از او به خاطر نداریم.

این بازیگر با اشاره به همکاری خود با پورستار در یک پروژه یادآور شد: در سال‌های ۷۱ یا ۷۲ من با پورستار همبازی بودم و شیفته متانت و بزرگواری او شدم. خاطرم هست زمانی در تنهایی دیدم که او دو استکان چای، یکی برای خود و یکی برای حافظ می‌ریخت و این‌چنین تنهایی خود را با بزرگانی مثل حافظ سپری می‌کرد. وی ادامه داد: تا امروز این تصویر از پورستار با چهره‌ای نورانی و معنوی و دمخور بودن با افرادی چون حافظ، از ذهن من خارج نشده است. ما باید در برابر وجوه اخلاقی افرادی مثل او، سر تعظیم فرو بیاوریم. دهکردی با اشاره به شرایط بیماری پورستار اظهار کرد: من اطلاعی نداشتم اما در جریان قرار گرفتم که پورستار قبل از فوتش چند دوره در معرض بیماری‌های سخت بوده است. با این حال او با عزت و بزرگواری، حتی حاضر نشد مشکل خود را جایی بیان کند و از خانواده خود درخواست کرده بود که دوستان را مطلع نکنند تا برای ملاقات او به زحمت بیفتند.

همچنین در این مراسم کریم پورستار برادر این هنرمند در جملات کوتاهی بیان کرد: امیدوارم روزی برسد که هیچ هنرمندی نیازمند به مسائل مالی نباشد؛ هنرمندانی که ما از آنها درس می‌گیریم و راه حقیقت را با هنر آنها می‌آموزیم. دختر پورستار نیز در این مراسم با قطعه‌ای ادبی، از نقش‌های پدرش یاد کرد.

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/4880/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو