«فریبا کوثری» از اعضای کاروان هنرمندان درباره سفر به کرمانشاه گفت؛

به آنجا رفتیم تا هموطنان عزیزمان بدانند که آنها را فراموش نکرده‌ ایم

به آنجا رفتیم تا  هموطنان عزیزمان بدانند که آنها را فراموش نکرده‌ ایم
calendar شنبه 27 آبان 1396 در 10:22
آینه نیوز: با گذشت چند روز از وقوع زلزله مهیب در شهرهای استان کرمانشاه و با وجود این که کمک های صورت گرفته تا حدی توانست سر و سامانی به وضعیت زلزله زدگان این مناطق محروم بدهد، باز هم پس لرزه ها و مشکلات ادامه دارد؛ هر چند مردم ایران زمین نشان دادند که چگونه در کنار هم و در زمان مشکلات به یاری هم می شتابند.

آینه نیوز: با گذشت چند روز از وقوع زلزله مهیب در شهرهای استان کرمانشاه و با وجود این که کمک های صورت گرفته تا حدی توانست سر و سامانی به وضعیت زلزله زدگان این مناطق محروم بدهد، باز هم پس لرزه ها و مشکلات ادامه دارد؛ هر چند مردم ایران زمین نشان دادند که چگونه در کنار هم و در زمان مشکلات به یاری هم می شتابند. به گزارش آینه نیوز، نمی توان نقش هنرمندان را در رسیدگی به وضعیت مردمان عزیز کُردزبان نادیده انگاشت؛ هنگامی که کاروان هنرمندان از نزدیک هم نفس با مجروحان و زلزله زدگان شد.

در این راستا برخی از هنرمندان در گفت و گو با روزنامه شرق درباره این سفر همدلانه صحبت کردند و از مشاهدات خود گفتند که از جمله آن ها «فریبا کوثری» است که در این رابطه عنوان کرد: «بنا به دعوت «خانه سینما» همراه همکارانم به این مناطق رفتیم. هرچند هرکدام از ما قصد داشتیم که تنهایی برویم، اما وقتی دیدیم چنین حرکت جمعی ای پیش آمد، ‌بلافاصله موافقت خود را اعلام کردیم. منتها برخی‌ ها اعتراض کردند که حضور شما خودنمایی است. واقعا ما نمی دانیم چه کنیم! اگر در صفحات رسمی‌ مان فقط عکس ابراز همدردی بگذاریم، می‌گویند شما که به آنجا نرفتید و خودنمایی می‌ کنید، اما خودمان هم به آنجا سفر کنیم می‌ گویند کاری که از دستتان برنمی‌ آید پس چرا می‌ روید! درحالی‌ که می‌ دانیم نمی‌ توانیم کارهای بزرگی انجام دهیم، اما هر یک از دوستان و همکاران من با دست‌ پر به آنجا رفته‌‌ اند. منتها ما نمی‌ خواهیم کمک‌ هایمان را علنی بیان کنیم. ما به آنجا رفتیم تا  هموطنان عزیزمان بدانند که آنها را فراموش نکرده‌ ایم. بالاخره در این شرایط هر کسی در حد توان خودش باید کمک کند. توان ما هم در همین حد است. ما هم نگران آن عزیزان هستیم. کما اینکه در تلاش برای خرید کانکس و وسایل گرمایشی برای این عزیزان هستیم. با این‌ حال حضور سینماگران در مناطق زلزله‌ زده از سوی بسیاری از مردم مان حمایت شد که از آنها تشکر می‌ کنیم. فقط تنها گلایه‌ مان این است که مسئولان محترم می‌ دانند که کشور ما زلزله‌ خیز است، چرا برای حل این مسئله کاری نمی‌ کنند. مگر پیش از این شاهد زلزله‌های طبس، رودبار و منجیل، ‌بم، ‌ورزقان و آذربایجان نبودیم و حالا هم امروز زلزله کرمانشاه! هر بار شاهد هستیم که رئیس و کارمند ستاد بحران تشکیل می‌ شود، اما هنگام بروز بلایای طبیعی نمی‌توانیم بحران را مدیریت کنیم‌!»
وی درباره برخی از مشکلات موجود گفت: «مثلا بسیاری از امدادرسانان عزیزمان یک دستکش و کلاه ایمنی نداشتند! آن‌ وقت می‌ گوییم غافلگیر شدیم! اگر من خانه‌ام را درست قفل‌وبست کنم، ‌دیگر دزدی به من نمی‌زند. اگر هم دزدی زد، ‌دلیلش این است که من درست حفاظت نکرده‌ام! من همیشه گفته‌ام مردم ما در کنار مسئولان خود هستند. بنابراین همان‌طور که مسئولان ما به پشتوانه مردم دلگرم هستند، مردم ما هم دوست دارند با وجود مسئولان خود پشتوانه قوی داشته باشند.»

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/4851/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو