پدر «ترانه»ی سینمای ایران چه کتاب هایی می خواند؟

همنشینی پدر «شهرزاد» با هرمان هسه و میلان کوندرا

همنشینی  پدر «شهرزاد» با هرمان هسه و میلان کوندرا
calendar سه شنبه 23 آبان 1396 در 13:22
آینه نیوز: برنامه شب گذشته «90» که با یادی از مصیبت دیدگان زلزله غرب کشور و ارتباطی زنده با استاندار کرمانشاه برای آگاهی از چگونگی ارسال کمک های مردمی به مردمان آن دیار همراه بود، در یکی از آیتم ها به گفت و گو با فوتبالیستی ویژه نشست.

آینه نیوز: برنامه شب گذشته «90» که با یادی از مصیبت دیدگان زلزله غرب کشور و ارتباطی زنده با استاندار کرمانشاه برای آگاهی از چگونگی ارسال کمک های مردمی به مردمان آن دیار همراه بود، در یکی از آیتم ها به گفت و گو با فوتبالیستی ویژه نشست.

به گزارش آینه نیوز، «حمید علیدوستی» نه به اعتبار سال ها پوشیدن لباس تیم متفاوت «هما» و حضور در میادین متعدد فوتبال و رسیدن به ترکیب تیم ملی فوتبال ایران، بلکه به واسطه شهرت دخترش؛ «ترانه» چند سالی است که نزد غیرفوتبالی ها شناخته شده است. پدر ترانه علیدوستی که جزو اولین لژیونرهای ایرانی به فوتبال اروپا بود و از جمله بهترین های زمان خود به حساب می آمد و دوران مربیگری را حتی تا رده ملی نوجوانان و جوانان پیمود، دقیقا در سال هایی که بیشتر شناخته می شود، خانه نشین شده است!

به گزارش آینه نیوز، نکته جالب در زندگی «حمید علیدوستی»، نگاهش به زندگی از دریچه آثار ارزشمند مکتوب است. موضوعی که بهانه برنامه «90» برای همصحبتی با او و محمد انصاری؛ فوتبالیست نسل امروز فوتبال ایرانی شد. چرا که معدود افرادی را در فضای فوتبال می توان یافت که میانه ای با جهان «کتاب» داشته باشد و اگر مورد عجیب «مجتبی جباری» را با دست گرفتن کتاب روی نیمکت سابق آبی های پایتخت به عنوان رفتاری واکنش مندانه نسبت به ذخیره بودنش درنظر بگیریم، همین تک چهره های کتاب خوان غنیمتی هستند؛ آن هم در جامعه ای که حتی تحصیلکرده هایش هم راهی به دریچه دانایی ندارند.

بنا براین گزارش، حمید علیدوستی از جمله افرادی است که هنوز میانه ای با چراغ های روشنایی چون «کتاب»، «سینما»، «موسیقی» به همراه «فوتبال» دارد. او با اشاره به 4 محبوب روزگارش در برنامه «90» نام آثار و نویسندگان کاربلدی را گفت که جزو خوانده شده هایش هستند؛ کتاب هایی از «هرمان هسه» به خصوص «دمیان» و «گرگ بیابان» و از «کوندرا» چون «جاودانگی» و «بار هستی» از جمله آثار مورد علاقه پدری هستند که نیاز به شهرت فرزندش نشان نمی دهد و هنگامی که گزارشگر برنامه تلویزیونی «90» از جمع خانوادگی اش و حضور «ترانه» می پرسد، علاقه به پاسخ در چهره اش نمود ندارد و تنها اشاره به این می کند که پای هر 4 عشقش در صحبت های خانوادگی به میان می آید.
حمید علیدوستی با اشاره به این که از گردونه فوتبال کنارش گذاشتند، از درگیری شیرین این روزهایش با خواندن کتاب های فلسفی گفت.

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/4814/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو