گزینه هایی جدید برای اجرای برنامه پُرحاشیه سینمایی تلویزیون مورد گمانه زنی رسانه ای قرار گرفت

«هفت» نیاز به یک «فردوسی پور» دارد

«هفت» نیاز به یک «فردوسی پور» دارد
calendar چهارشنبه 17 آبان 1396 در 16:19
آینه نیوز: حاشیه ها و نقطه نظرات و گمانه زنی درباره برنامه تلویزیونی «هفت» تمامی ندارد و می توان تصور کرد خبر انتخاب مجری جدید این برنامه می تواند به صدر اخبار همه رسانه های مختلف و حتی غیرسینمایی درآید. «بانی فیلم» با اشاره به لزوم انتخاب یک مجری توانا با شمایل «عادل فردوسی پور» دست به مقایسه «هفت» با «نود» زد و دلایل افتراق موجود را برشمرد.

آینه نیوز: حاشیه ها و نقطه نظرات و گمانه زنی درباره برنامه تلویزیونی «هفت» تمامی ندارد و می توان تصور کرد خبر انتخاب مجری جدید این برنامه می تواند به صدر اخبار همه رسانه های مختلف و حتی غیرسینمایی درآید.

«بانی فیلم» با اشاره به لزوم انتخاب یک مجری توانا با شمایل «عادل فردوسی پور» دست به مقایسه «هفت» با «نود» زد و دلایل افتراق موجود را چنین دانست: «دلایلى که «هفت» نمى تواند «نود» شود کم شمار اما تعیین کننده هستند؛
تا این حد که سینمایى ها و سینمادوستان علاقمند به سرک کشیدن در امور دیگران هستند، اهالى فوتبال پیگیر جزییات نیستند و فوتبال هم تا این حد اسیر لابیرنت های پیچیده مانند سینما نیست! همچنین حجم وسیع روزنامه های ورزشی با کمترین میزان از محدودیت، تا امروز آستانه تحمل اهالی فوتبال را بالا برده و به همین خاطر دست عادل فردوسی پور در برنامه نود باز تر از هر حوزه ای است.
قطعا در سینما ماجرا به این منوال نیست؛ طوری که حتی پیشکسوت سینما تاب بى برنامگى مجری برنامه را در تماس طولانی با مهمان تلفنی ندارد و به نشانه اعتراض برنامه را ترک می کند! این یعنی این روزها سینما هم فردوسی پور ندارد تا بلد باشد مهمانانش را بر اساس جایگاهشان مدیریت کند. واکنشی که در مرور برنامه ریزی سازندگان برنامه مذکور برای مدیریت مهمانان شاید چندان هم غریب نباشد.»

به گزارش آینه نیوز، در بخشی دیگر از مطلب این رسانه به گزینه های قابل توجه برای اجرای «هفت» می رسیم. «محمدرضا شهیدی فرد» که این روزها با پخش برنامه تلویزیونی «چهل چراغ» به شبکه سوم سیما نزدیک شده و با برنامه عاشورایی تلویزیون، آقایی می کند.

«رسول صدرعاملی» که تجربه اجرا به جز مقطع کوتاه و ناموفق سری پیشین «هفت» ندارد و سرش به ساخت فیلم جدیدش مشغول است و «محمود گبرلو» که در دومین سری برنامه «هفت» با اجرایی محافظه کارانه کمتر هواداری داشت.

«بانی فیلم» گزینه های مورد نطر خود را که پیش از این در روزنامه «هفت صبح» هم مطرح شده بود، این چنین اعلام می کند:
«محمدرضا شهیدی فر را می توان گزینه روی میز براى اجراى برنامه طلسم شده «هفت» دانست؛ او تا حدودی سواد سینمایی دارد. او توانایی چالش همراه با خونسردی دارد. حاشیه ندارد. اهل جناح گرایی در سینما نیست. خودش به دنبال ماهیگیری از این برنامه نیست. باهوش است و با حوصله و البته یادمان نرود که او برنامه سازی را هم در کنار اجرا می شناسد.
رسول صدر عاملی را باید گزینه توی میز دانست، چرا که قطعا پشت حضور در برنامه «هفت»، سیاستى وجود دارد که آن سیاست قطعا نمى تواند براى یک برنامه جذابیت به وجود آورد؛ صدرعاملى سابقه قابل توجهى در مقوله اجراى برنامه سینمایى ندارد حضور او بیشتر محدود به نشستن روى صندلى به عنوان مهمان بوده و به عنوان مجرى تجربه اى ندارد. او در چالش سینمایی روی آنتن هم صاحب هیچ تجربه ای نیست؛ بخصوص اینکه جدا از تهیه کنندگانی که قطعا به خاطر روزگار حرفه ای آینده، باید مراعات حالشان را بکند قطعا دوستان جانی را در عالم سینما دارد که نمی تواند با آنان رخ به رخ وارد چالش و بحث های انتقادی شود. در نهایت او از خانواده این سینماست و نمی تواند چندان راهبرد های منطقی را در نقد و بررسی سینما پیش ببرد. اما فراموش نکنیم او به هر حال سینمایی و کارگردان است و قطعا می تواند بیش از دوستان گذشته نگاه تخصصی به این حوزه ببخشد. هر چند نمی توان کتمان کرد به لحاظ دیدگاه های مختلف خیلی از اهالی سینما با او همفکر نیستند و چه بسا در این باب هم بسیارى از دست اندرکاران سینما موضعى مخالف با او داشته باشند.
محمود گبرلو امتحانش را پس داده و اگر تلویزیون اجرایی با این سبک میخواست، قطعا بساط او را از برنامه هفت جمع نمى کرد!»

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/4745/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو