رئیس سازمان صدا و سیما:

فراگیر شدن پیاده‌ روی اربعین حسینی، اتفاقی بی‌ نظیر در عالم است

فراگیر شدن پیاده‌ روی اربعین حسینی، اتفاقی بی‌ نظیر در عالم است
calendar چهارشنبه 17 آبان 1396 در 10:12
آینه نیوز: رئیس سازمان صداوسیما در بازدید از موکب مشترک اوقاف، حسینیه و زینبیه اعظم زنجان در سامرا گفت: وحدت، یگانگی و به اهتزاز درآمدن پرچم حسینی در سراسر عالم از دستاوردهای حماسه عظیم اربعین حسینی است.

آینه نیوز: رئیس سازمان صداوسیما در بازدید از موکب مشترک اوقاف، حسینیه و زینبیه اعظم زنجان در سامرا گفت: وحدت، یگانگی و به اهتزاز درآمدن پرچم حسینی در سراسر عالم از دستاوردهای حماسه عظیم اربعین حسینی است. به گزارش فارس، دکتر علی‌عسکری با اشاره به این‌که همایش اربعین حسینی از نظر کمیت و کیفیت در دنیا بی‌نظیر است، تصریح کرد: زیارت 20 میلیون نفر برای ایام اربعین حسینی، بدون پیش‌بینی مکان و میزبانی فوق‌العاده مردم عراق، نشان از عشق و علاقه وافر مردم به امام حسین‌(ع) است.

رئیس سازمان صداوسیما افزود: حماسه عظیم اربعین حسینی، یک کار اردویی و جهادی است و موضوع فراگیر شدن پیاده‌روی اربعین حسینی، اتفاقی بی‌نظیر در عالم است که با محوریت سیدالشهدا(ع) و با هدف وحدت و یکدلی امت اسلامی صورت می ‌گیرد.

دکتر علی ‌عسکری با بیان این‌که پیروان امام حسین (ع) با حضور در مراسم اربعین حسینی در واقع مسیری را که حضرت ‌زینب(س) طی کرد ادامه می‌دهند، افزود: در واقع ماجرای اربعین رویدادی است که هر روز رشد می‌کند و در بین جهانیان نیز این امر مطرح و بزرگ‌ترین تبلیغ برای حق همان است که امام حسین (ع) برای آن جنگید.

وی با بیان این‌که پیاده‌روی اربعین در بین جهانیان باعث گسترش دین اسلام شده است، خاطرنشان کرد: امیدواریم جماعتی که به این منطقه می‌رسند در تاریخ نیز تاثیرگذاری لازم را داشته باشند.

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/4734/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو