معاونت هنری ارشاد بعد از سال ها و راه های در گِل مانده از نام هیات موسس موزه تئاتر رونمایی کرد!

طرح تشکیل «موزه» ای که دیگر ادعای راه اندازی اش تبدیل به «موزه» شده است!

طرح تشکیل «موزه» ای که دیگر ادعای راه اندازی اش تبدیل به «موزه» شده است!
calendar دوشنبه 15 آبان 1396 در 13:57
آینه نیوز: علی مرادخانی؛ معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حالی از محل نامشخصی به نام «موزه تئاتر» حرف می زند و نام هیات موسس موزه تئاتر را رسانه ای می کند و وعده ی هیات مدیره و امنای موزه را می دهد که زمان زیادی است که تنها حاصلی که از «موزه» برداشت کرده ایم، «وعده» است و این وعده ها چنان خرمنی کهنه شده که نه می توان از ذهن پاکش کرد و نه به آن امید بست...

سرویس تئاتر آینه نیوز: علی مرادخانی؛ معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حالی از محل نامشخصی به نام «موزه تئاتر» حرف می زند و نام هیات موسس موزه تئاتر را رسانه ای می کند و وعده ی هیات مدیره و امنای موزه را می دهد که زمان زیادی است که تنها حاصلی که از «موزه» برداشت کرده ایم، «وعده» است و این وعده ها چنان خرمنی کهنه شده که نه می توان از ذهن پاکش کرد و نه به آن امید بست. آخر همین آقای مرادخانی؛ معاونت هنری پُرحاشیه ی ارشاد با همراهی مهدی شفیعی؛ مدیرکل اداره هنرهای نمایشی بود که آتش وعده را سال ها در دل تئاتری ها روشن کرد و بدون هیچ گلستانی به راه خود رها ساخت. هنگامی که مرادخانی و شفیعی در نخستین جلسه شورای سیاستگذاری جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی در اسفندماه سال 1393 از تاسیس زودهنگام موزه گفتند.

طرح تشکیل «موزه» ای که دیگر ادعای راه اندازی اش تبدیل به «موزه» شده است! چرا که بیش از 10 سال است که از تصویب اساسنامه طراحی اش می گذرد و سال ها است که اهالی تئاتر و مخاطبانش در انتظار خبری واقعی از سوی فرهنگستان هنر و خانه تئاتر و مرکز هنرهای نمایشی و وزارتخانه ارشاد و جهاد دانشگاهی و شورای شهر تهران و ... و دیگر نهادهای مرتبط برای راه اندازی اش سر می کنند تا شاید روزی در زمان حیات ببینیم که سردر «تئاتر نصر» به «موزه تئاتر» تبدیل شده است!

آن چه پیدا است لازمه وجودی موزه نه برای نمایش چند عکس یادگاری و یا مجسمه ای از چند مفاخر تئاتری بلکه فراتر از آن و در جهت پاسداشت تاریخ سرگذشت تئاتر ایران برای دراختیار داشتن آرشیو ذهنی نسل ها است و امید بر این است چنین مسیر نه چندان دشوار اما گره خورده ای فراتر از وعده شکل گیری «فازها» و برقراری «هیات» ها به شکل مجموعه ی ساختمانی واقعی سربرآورد.

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/4710/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو