«نسیم» به دنبال شکار مخاطبان با استفاده از «جذابیت» و «شهرت» بازیگران

آیا «عبدی شو» در ادامه «دورهمی» و «خندوانه» تبدیل به برند تلویزیونی می شود؟

آیا «عبدی شو» در ادامه «دورهمی» و «خندوانه» تبدیل به برند تلویزیونی می شود؟
calendar یکشنبه 14 آبان 1396 در 14:14
به گزارش آینه نیوز، توضیحات مدیر شبکه نسیم نشان می دهد که این شبکه ی نوپا علاقه بسیاری برای استفاده از شهرت بازیگران مطرح در جهت رونق برنامه ها و جذب مخاطبان دارد. نام هایی چون «رامبد جوان»، «مهران مدیری»، «سروش صحت» و حتی نام هایی شکل نگرفته همچون «محمدرضا گلزار» می تواند حتی افرادی را که میانه ای با تماشای رسانه ملی ندارند، سر اشتیاق برای پیگیری بیاورد و از این رو اولین قلاب یک شبکه به هدف می گیرد.

سرویس تلویزیون آینه نیوز: محمد احسانی؛ مدیر شبکه نسیم درباره خبر جدیدی که درباره برنامه ای با محوریت «اکبر عبدی» در رسانه ها منتشر شد، سخن گفت. این مدیر رسانه در گفت و گو با خبرگزاری برنا، درباره ساخت برنامه «عبدی شو» عنوان کرد: «این مجموعه تمام نمایشی نیست و به صورت ترکیبی یک بخش گفتگو دارد، نمایش و همچنین آیتم هایی که برای آن در نظر گرفته شده است. امیدوارم آن برنامه هم به برند شبکه تبدیل شود و گروه در حال ضبط قسمت های این برنامه هستند، یک تیم فکری نسبتا خوبی هم این برنامه را دارد که با اجرای «اکبر عبدی» روی آنتن می رود. دکور آن در حال ساخت است و در تلاش هستیم اگر این کارها به خوبی پیش برود بعد از پایان ماه محرم و صفر همزمان با آغاز ربیع الاول این برنامه را برای پخش شبکه نسیم در نظر بگیریم.

وی افزود: اکبر عبدی بیش از ده ها سریال و فیلم بازی کرده است و این برنامه شکلی تئاتر گونه دارد و مبتنی بر توانایی های عبدی است که به برنامه جنبه نوستالوژیک می دهد و در واقع به شکلی در کاراکترهایی که او بازی کرده است با همان لحن و لهجه ها در برنامه یادآوری می شود

به گزارش آینه نیوز، توضیحات مدیر شبکه نسیم نشان می دهد که این شبکه ی نوپا علاقه بسیاری برای استفاده از شهرت بازیگران مطرح در جهت رونق برنامه ها و جذب مخاطبان دارد. نام هایی چون «رامبد جوان»، «مهران مدیری»، «سروش صحت» و حتی نام هایی شکل نگرفته همچون «محمدرضا گلزار» می تواند حتی افرادی را که میانه ای با تماشای رسانه ملی ندارند، سر اشتیاق برای پیگیری بیاورد و از این رو اولین قلاب یک شبکه به هدف می گیرد. موفقیت برنامه هایی همچون «دورهمی» و «خندوانه» که بیش از هر مساله ای متکی به اجرای بازیگران کمدین خود می باشند حالا مدیران «نسیم» را برای جذب دیگر هنرمندان شاخص و دوست داشتنی سینما و تلویزیون ایران مصمم کرده و «اکبر عبدی» برگ جدید روشده توسط این شبکه شادانه است. و حالا عبدی از سفر چند سال پیش به ترکیه و عکس یادگاری با شبکه ای آن سویی به رسانه ملی می آید تا شاید مخاطبان رسانه ملی را با خاطره همیشگی طنازی هایش و با لودگی هایش جذب کند. در برنامه ای که پیداست بیش از اندازه در پی بهره گیری از محبوبیت بازیگر قدیمی و شناخته شده ایران و حتی استفاده از چهره ها و لهجه های اوست و فی البداهه بودن اجرای اکبر عبدی، دستش را برای روکردن بسیاری از داشته هایش در زمینه بازیگری و بازنمایی نقش هایی که خصوصا با لهجه های مختلف بازی کرده، باز می نماید.

مدیر شبکه نسیم درباره فصل جدید برنامه «دورهمی» به برخی از تغییرات در نظر گرفته شده اشاره می کند: «بخش اعظم برنامه «دورهمی» به توانایی های «مهران مدیری» بر می گردد. در کنار آن هم بخش نمایشی است که با ایده های جدید قرار است ادامه پیدا کند، همچنین دکور نیز به طور کامل عوض شده است و طبیعی است که فضای بصری هم در پی آن جذابتر شود، ایده هایی داشتیم و با آن ها صحبت کردیم و اتاق فکری هم داریم که در حال حاضر جلسات آنها پی در پی برقرار می شود.»

«خندوانه» ی رامبد جوان نیز با یک استراحت نه چندان زیاد و چند تغییر جزئی به شبکه نسیم بازمی گردد؛ حتی اگر فعلا چندان تمایلی نزد مجری کمدینش وجود نداشته باشد؛ چرا که «نسیم»ی ها به این راحتی برگ های برنده خود را از دست نمی دهند. محمد احسانی در رابطه با «خندوانه» نیز گفت: این برنامه به استراحت نیاز داشت و حالا با قوای تازه برمی گردد، بعد از 4 فصل پخش متوالی برای فصل پنجم ایده های جدیدی در نظر گرفته شده و آنها از ما یک فرصت 5 الی 6 ماهه خواستند و با این اوصاف پخش خندوانه را هم برای عید نوروز خواهیم داشت. تغییراتی هم در آن اعمال شده و با «جناب خان» هم مذاکراتی شده است که باید دید چطور پیش می رود.

به گزارش آینه نیوز، آن چه پیدا است موفقیت نسبی برنامه هایی چون «دورهمی» و «خندوانه» به جز تازگی در مدیوم رسانه ملی ناشی از ریزه کاری ها و خلاقیت های مجریانی است که به تلفیق درستی در زمینه بازیگری و اجرا رسیده اند. در واقع رامبد جوان و به خصوص مهران مدیری با استفاده از خلاقیت و تجربه بازیگری و آشنایی با قاب دوربین و مسئولیتی مهم چون کارگردانی به خوبی توانایی مدیریت برنامه و اداره ریتم مناسب برنامه را دارا هستند.

مساله ای که با وجود تبحر بسیار بازیگری در نزد «اکبر عبدی» می تواند جای خالی باقی بگذارد، عدم اشراف او به همه قابلیت های اجرا در جلوی دوربین است. در واقع اگر چه پیشینه اکبر عبدی به تئاتر برمی گردد و نشان داده که توانایی بالایی در خنداندن مخاطب با گفتن خاطراتی جوک مانند دارد، اما مقوله اجرا-بازی که بخشی از استندآپ است و نیز شناخت از نگاه مخاطب مساله ای است که به راحتی نمی توان در هر بازیگری حتی با توانایی های ذاتی کمدینی چون اکبر عبدی جست.

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/4697/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

رسول

عبدی شو با اکبرعبدی عالی میش
اما مهران مدیریو پای ثابت برنامه های شبکه نسیم کنید دمتون همیشه گرم و چاق

0

0

[1396/08/17 - 00:34]

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو