گلایه یکی از اهالی تئاتر نسبت به نبود ساز و کاری مشخص در اداره سالن های خصوصی:

فضایی شبیه به بنگاه معاملاتی!

فضایی شبیه به بنگاه معاملاتی!
calendar شنبه 13 آبان 1396 در 17:07
آینه نیوز: سهراب سلیمی، کارگردان و بازیگر قدیمی تئاتر به گلایه از نبود ساز و کاری مشخص برای فعالیت برخی از سالن های خصوصی پرداخت.

آینه نیوز: سهراب سلیمی، کارگردان و بازیگر قدیمی تئاتر به گلایه از نبود ساز و کاری مشخص برای فعالیت برخی از سالن های خصوصی پرداخت.

عضو هیئت مدیره خانه‌ تئاتر در این خصوص به خبرآنلاین، گفت: «صِرفِ این که چند نفر سرمایه‌ای داشته باشند و مکانی را اجاره کنند یا بخرند، تئاتر خصوصی شکل نمی‌ گیرد! تئاتر خصوصی جایگاهی است که باید مسائل حقوقی تعریف شده‌ ای داشته باشد و صِرفا به معنی حضور چند نفر که کیسه سایر هنرمندان را برای دریافت کرایه‌ های شبانه خود خالی می‌ کنند نیست. این خالی کردن کیسه هنرمندان البته، نه از تئاتر خصوصی که از جایی مانند بنیاد رودکی شروع می‌ شود که اگرچه با مالیات مردم می‌ چرخد اما تبدیل به مکانی شده است که برای هر شب اجرا، حدود پنج میلیون تومان طلب می‌ کند!»

او ادامه داد: «این جاست که در شرح وظایف خلط مبحث شده است! یعنی به جای آن که تئاتر دولتی براساس قوانین مشخص خود، راهش را ادامه دهد به چیزی تبدیل شده است شبیه به بنگاه معاملاتی! و آن وقت یک گروه تازه‌ نفس چطور می‌ تواند وارد بازار کار شود؟! اطلاع دارید که سالن‌ داران خصوصی شبانه چه مبالغی در ازای صندلی‌ هایشان می‌ گیرند؟! و می‌ توانید تصور کنید که یک گروه جوان چگونه باید از پس این‌ هزینه‌ها برآید؟! این تئاتر، تئاتر خصوصی نیست، همان‌طور که تئاتر دولتی هم نیست!»

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/4681/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو