ساعت رولکس «پل نیومن» در حراجی رکورد زد

ساعت رولکس «پل نیومن» در حراجی رکورد زد
calendar یکشنبه 07 آبان 1396 در 13:51
آینه نیوز: ساعت رولکس پل نیومن بازیگر سرشناس هالیوود در حراجی با قیمتی سرسام‌ آور فروخته شد.

آینه نیوز: ساعت رولکس پل نیومن بازیگر سرشناس هالیوود در حراجی با قیمتی سرسام آور فروخته شد. به گزارش خبرآنلاین، در یک حراجی در شهر نیویورک ساعت رولکس پل نیومن چیزی نزدیک به 18 میلیون دلار قیمت گرفت. جوان وودوارد همسر پل نیومن این ساعت را سال 1969 هنگام فیلمبرداری «Winning»  به او هدیه داده بود. نیومن که سال 2008 در 83 سالگی درگذشت این ساعت را در بعدها در مسابقات ماشین ‌سواری استفاده ‌کرد.

 قیمت پایه ساعت در حراجی یک میلیون دلار در نظر گرفته شده بود اما در نهایت یک خریدار تلفنی ساعت را با قیمت باورنکردنی 17 میلیون و 800 هزار دلار خرید. این قیمت برای یک ساعت مچی در هیچ حراجی دیگری تکرار نشده است و رکوردی تازه در این زمینه محسوب می‌شود.

پل نیومن در فیلم «Winning» نقش یک راننده مسابقات اتومبیلرانی را بازی می‌کرد که در مسابقات 24 ساعته لمان شرکت می‌کند. به خواسته همسر نیومن روی بدنه ساعت جمله «با احتیاط بران» حک شد. نیومن یک بار در سال 1965 بر اثر تصادف با موتورسیکلت به شدت زخمی شده بود.

این ساعت در نهایت به جیمز کاکس نامزد دختر پل نیومن هدیه شد و اکنون صاحب تازه‌ آن ناشناس است. کاکس بخشی از مبلغ فروش ساخت را به بنیاد پل نیومن اهدا می‌کند. نیومن این بنیاد را در سال 2005 پایه گذاشت.

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/4619/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو