علاقمندی گروه های نمایشی به «غسالخانه»!

«امیر جعفری» با انصراف همسرش از لیست «رزرو» درآمد و به «صحنه» نزدیک شد

«امیر جعفری» با انصراف همسرش از لیست «رزرو» درآمد و به «صحنه» نزدیک شد
calendar یکشنبه 07 آبان 1396 در 10:57
آینه نیوز: بعد از اتمام نمایش «غسالخونه» به کارگردانی مصطفی ملک مکان در سالن حافظ، نمایش دیگری نیز در فاصله ای کوتاه نسبت به نمایش پیشین به سراغ فضای «غسال خانه» می رود و این نشان از تازه ترین علاقه گروههای نمایشی به پدیده «مرگ» و البته «غسالخانه» دارد.

آینه نیوز: بعد از اتمام نمایش «غسالخونه» به کارگردانی مصطفی ملک مکان در سالن حافظ، نمایش دیگری نیز در فاصله ای کوتاه نسبت به نمایش پیشین به سراغ فضای «غسالخانه» می رود و این نشان از تازه ترین علاقه گروههای نمایشی به پدیده «مرگ» و البته «غسالخانه» دارد. البته کارگردان نمایش «گم و گور» عنوان کرد که این اثر اگرچه در قبرستان و غسالخانه می‌ گذرد اما تِمِ امید در آن هست و مضمونِ تولد که در تضاد با مکان قرار می‌ گیرد.

«گم و گور» به کارگردانی امیر مهندسیان با بهره مندی از بازیگران شناخته شده سینما همچون «الناز شاکردوست» و «امیر جعفری» قرار است از 21 آبان ماه در سالن ناظرزاده تماشاخانه ایرانشهر اجرایش را آغاز کند و گروه بازیگزان این روزها در حال تمرین هستند. نکته جالب در این میان گفته های کارگردان نمایش «گم  گور» است که دلیل انتخاب «الناز شاکردوست را چنین عنوان می کند: «یکی این که با توجه به فضای به شدت رئالیستی و میلیمتری آثارم دوست دارم بیشتر از بازیگران سینما استفاده کنم، دیگر این که برای انتخاب بازیگرِ این نقش می‌ خواستم کسی باشد که اولین بار است چنین نقشی را بازی می‌کند و تماشاگر تا به حال او را در این قالب ندیده است.» این گفته ها در حالی است که چنین ادعایی می توانست با حضور بازیگران ناشناخته ی سینمایی محقق شود و مشخص است که اپیدمی استفاده از ستاره های شناخته شده سینما برای فروش آثار نمایشی مهم ترین سیاست راهبردی این روزهای اهالی تئاتر است که خوب هم جواب داده است. چنان که نمایش «پا برهنه در پارک» نوشته نسل سایمون با وجود کارگردانی نامناسب تنها به دلیل بازی زوج حدیث فولادوند و رامبد شکرابی مورد توجه قرار گرفته است.

خبرآنلاین گزارش داد که با انصراف «ریما رامین فر» به دلیل طولانی شدن بازی در تازه ترین نسخه مجموعه سریالی «پایتخت»، به جای به صحنه رفتن نمایش «تابوت عهد» به کارگردانی وی، نمایش «گم و گور» جایگزینش شد. امیر مهندسیان در مورد این اتفاق هم گفت: «ما جزو گروه‌ هایی بودیم که در لیست رزرو قرار داشتند و پس از انصراف ریما رامین‌ فر جایگزین او شدیم.»

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/4611/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو