کارگردان فیلم پُرمخاطب «آن» (IT) مطرح کرد:

هرگز جذب دلقک‌ های قرن بیستمی نمی‌ شوم

 هرگز جذب دلقک‌ های قرن بیستمی نمی‌ شوم
calendar یکشنبه 07 آبان 1396 در 09:36
آینه نیوز: در پرسروصداترین اقتباس سینمایی از رمان محبوب استیون کینگ، اندی ماسچیتی که پس از اختلاف هنری استودیو با کری فوکوناگا بر سر ساخت این فیلم روی صندلی کارگردانی نشست، در حال سپری کردن روزهای دلنشینی است. او که نخستین تجربه فیلمسازی خود را با فیلم «مامان» کسب کرد، فیلم پُرمخاطب «آن» را با راهنمایی گیلرمو دل تورو ساخت و توانست یکی از پیروزی‌های باکس‌ آفیس را در سطح داخلی و بین‌ المللی رقم بزند.

آینه نیوز: فیلم ترسناک «آن» (IT) ساخته اندرس موچیتی و با فیلمنامه کری فوکوناگا و براساس داستانی به همین نام نوشته نویسنده چیره دست و شناخته شده ژانر ترسناک؛ استیون کینگ این روزها مورد توجه مردم و علاقمندان به ژانر وحشت است.

در پرسروصداترین اقتباس سینمایی از رمان محبوب استیون کینگ، اندی ماسچیتی که پس از اختلاف هنری استودیو با کری فوکوناگا بر سر ساخت این فیلم روی صندلی کارگردانی نشست، در حال سپری کردن روزهای دلنشینی است. او که نخستین تجربه فیلمسازی خود را با فیلم «مامان» کسب کرد، فیلم پُرمخاطب «آن» را با راهنمایی گیلرمو دل تورو ساخت و توانست یکی از پیروزی‌های باکس‌ آفیس را در سطح داخلی و بین‌ المللی رقم بزند.

این فیلمساز در گفت‌ و گوویی در شهر تورنتوی کانادا، با حضور جمعی از روزنامه‌ نگاران شرکت کرد و از ضرورت سرگرم‌ کننده‌ بودن فیلم «آن» و محدودیت‌ های بودجه ساخت فیلمش گفت. به گزارش روزنامه آسمان آبی، این فیلمساز با اعلام این که از درجه بندی اعمال شده راضی است، برخلاف سینمای ایران تحت قواعد مشخص این درجه بندی قرار گرفت و گفت: «درجه R بودن فیلم عالی است؛ چراکه ماهیت و عصاره کار اصلی نیز همین‌ گونه است. انتخاب استودیو در ساخت یک فیلم درجه R برایمان خبر خوبی بود و این اتفاق نادری است. این فرصت بزرگی برای وفادار ماندن به جوهره کتاب بود.»

کارگردان فیلم ترسناک «آن» درباره کاراکتر پنی‌ وایز با عنوان «دلقک‌ های اجدادی» نیز خاطرنشان کرد: «این کاراکتر هزاران سال پیش هم وجود داشته است. از لحاظ زیبایی‌ شناختی هرگز جذب دلقک‌ های قرن بیستمی نمی‌ شوم. به نظرم بی‌ مایه هستند و بسیار مرتبط با رویدادهای اجتماعی و سیرک‌ ها و از این قبیل، که البته اشکالی هم ندارد. اما من به زمان‌ های قدیم‌ تر، مثل قرن نوزدهم، حس وابستگی بیشتری دارم و از آن‌ جایی که این موجود به مدت چند قرن وجود داشته است، با خودم گفتم چرا فیلم را به سده 18 نبریم.»

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/4608/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو