روابط عمومی موسسه فرهنگی هنری وصف صبا رسانه ای کرد؛

توضیح درباره موجودیت تاریخی سریال «عقیق»

توضیح درباره موجودیت تاریخی سریال «عقیق»
calendar دوشنبه 01 آبان 1396 در 16:32
آینه نیوز: روابط عمومی موسسه فرهنگی هنری وصف صبا توضیحاتی پیرامون برخی از شائبه های پیش آمده برای سریال تلویزیونی «عقیق» ارائه داد.

آینه نیوز: روابط عمومی موسسه فرهنگی هنری وصف صبا توضیحاتی پیرامون برخی از شائبه های پیش آمده برای سریال تلویزیونی «عقیق» ارائه داد.

به گزارش فارس، در متن این یادداشت توضیحی آمده است: برخلاف آنچه که در برخی سایت‌ها و صفحات فضای مجازی گفته می‌شود مبنی بر اینکه داستان سریال عقیق در سال‌های منتهی به ۱۳۲۰ می‌ گذرد و اتفاقات و فضاسازی‌های سریال با آن دوره تاریخی همخوانی ندارد، باید به این نکات اشاره کرد:

همان طور که در سکانس آغازین قسمت اول مجموعه تلویزیونی «عقیق» نشان داده شد داستان سریال محرمی «عقیق» در خرداد ١٣٠٨ در یکی از محل‌های تهران روایت می‌شود. در آن سال محرم در ماه خرداد قرار داشته است. در این سال هنوز نسبت به عزاداری ها سختگیری‌های جدی از سمت حکومت وقت صورت نگرفته بود. همچنین مدل و سبک پوشش در لباس و کلاه، لوکیشن های مورد استفاده قرار گرفته در این کار عینا مطابق موجودیت تاریخ اشاره شده است.

در این بازه تاریخی بعضی از محله‌های تهران به مدت سه ساعت می‌توانستند از برق استفاده کنند و حمل و نقل‌ها همچنان به شکل اسب گاری و حتی اتوبوس و ماشین‌های شخصی صورت می‌گرفت و هنوز مردم برای خروج از شهرشان و مسافرت به شهر دیگری نیازمند تهیه مجوز سفر از نهاد مربوطه بوده‌اند.

به زودی مستنداتی پس از کسب اجازه از سازندگان دو فیلم مستند که حد فاصله تاریخ ١٣٠٨ تا ١٣٣٠ و ورود متفقین به ایران را روایت می کنند توسط کانال وصف صبا منتشر خواهد شد تا تاریخ ثبت شده به صورت تصویر در معرض دید علاقه مندان سریال عقیق قرار گیرد.

مجموعه تلویزیونی «عقیق» به مناسبت ایام محرم از 22 مهر روانه آنتن شبکه سوم سیما شد و تاکنون 6 قسمت از این سریال تاریخی پخش شده است.

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/4580/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو