«خانه دختر» در استرالیا نیز برپا می شود

«خانه دختر» در استرالیا نیز برپا می شود
calendar چهارشنبه 26 مهر 1396 در 13:53
آینه نیوز: در میان آثار قدیمی و جوان حاضر در هفتمین دوره جشنواره فیلم‌ های ایرانی در استرلیا، نام فیلم حاشیه ساز «خانه دختر» جالب توجه است. فیلمی از شهرام شاه حسینی که این روزها امکان به پرده نشستن را در سینماهای ایران یافته است و حالا می خواهد رهسپار دیار دور در استرالیا شود و باید دید که کدامین نسخه «خانه دختر» در شهرهای استرالیا به روی پرده می رود.

آینه نیوز: فهرست فیلم‌های حاضر در هفتمین دوره جشنواره فیلم‌ های ایرانی در استرلیا اعلام شد. به گزارش آینه نیوز، در میان آثار قدیمی و جوان سینمای ایران در این رویداد که بیشتر از خاصیت جشنواره ای شکلی دورهمی دارد، نام فیلم حاشیه ساز «خانه دختر» جالب توجه است. فیلمی از شهرام شاه حسینی که این روزها امکان به پرده نشستن را در سینماهای ایران یافته است و حالا می خواهد رهسپار دیار دور در استرالیا شود و باید دید که کدامین نسخه «خانه دختر» در شهرهای استرالیا به روی پرده می رود.

به گزارش ایسنا، علاوه بر فیلم «خانه دختر» و نیز «رگ خواب» که فیلم افتتاحیه جشنواره فیلم‌ های ایرانی در استرالیا است، «لیلا» از داریوش مهرجویی، «سد معبر» ساخته محسن قرائی، «نفس» به کارگردانی نرگس آبیار (نماینده سینمای ایران در اسکار ۲۰۱۸)، «اسرافیل» از آیدا پناهنده، «نگار» فیلم جدید رامبد جوان، «مرا به خانه ببر» از عباس کیارستمی، «خانه» (اِو) از اصغر یوسف‌ نژاد، «راه رفتن روی سیم» از احمدرضا معتمدی و «زرد» به کارگردانی مصطفی تقی‌ زاده، آثاری هستند که در این رویداد سینمایی به روی پرده می‌ روند.

سال گذشته جایزه انار طلایی بهترین فیلم جشنواره فیلم‌های ایرانی در استرالیا به فیلم «ابد و یک روز» ساخته سعید روستایی رسید و «اژدها وارد می‌ شود» از مانی حقیقی نیز برنده جایزه هیئت داوران شد.

هفتمین دوره جشنواره فیلم‌ های ایرانی در استرلیا از تاریخ ۵ نوامبر (۱۴ آبان) در بریسبن، از تاریخ ۱۲ نوامبر (۲۱ آبان) در شهرهای سیدنی و آدلاید و از تاریخ ۱۹ نوامبر ۲۸ آبان در شهرهای پِرت و کانبرا نیز آغاز خواهد شد و به نمایش آثار منتخب سینمای ایران می‌پردازد. «خانه دختر» پیش از حل شدن ماجرای اکران داخلی اش، در جشنواره های بین المللی همچون «توکیو» نیز حضور یافته بود.

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/4513/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو