توصیه به مطالعه آثار پلیسی؛

بازرسی که در پی اعداد می رود

بازرسی که در پی اعداد می رود
calendar چهارشنبه 26 مهر 1396 در 12:37
آینه نیوز: رمان «مهندسی که دلباخته اعداد بود» یکی از آثار پلیسی پی‌ یر بوالو و توماس نارسژاک می تواند اثری قابل قبول برای معرفی به دوستداران کتاب و داستان های پلیسی باشد.

آینه نیوز: رمان «مهندسی که دلباخته اعداد بود» یکی از آثار پلیسی پی‌ یر بوالو و توماس نارسژاک می تواند اثری قابل قبول برای معرفی به دوستداران کتاب و داستان های پلیسی باشد. به گزارش مهر، پی یر بوالو و توماس نارسژاک از جمله نویسندگان موفق ادبیات جنایی هستند که ژانری به نام ادبیات پلیسی را با نام آن‌ها می‌شناسند و گفته می‌شود که سنگ بنای این نوع ادبیات توسط این دو نویسنده گذاشته شده است. ویژگی عمومی‌آثار این دو و کار جدیدی که ارائه دادند این بود که شخصیت‌های اصلی داستان‌ها، خودشان پلیس یا بازرس نبودند و در جایگاه مشاغل مختلف اجتماعی، شرایط طوری به آن‌ها تحمیل می‌شد که ناچار می‌شدند مانند یک کارآگاه قدم به قدم پیش رفته و از حقایق و مدارک رمزگشایی کنند.

وجه تمایز و تفاوت «مهندسی که دلباخته اعداد بود» با دیگر رمان‌هایی که تا به حال از بوالو _ نارسژاک خوانده ایم این است که شخصیت اصلی و محوری آن سربازرس پلیس است.

«چشم زخم»، «زنی که دیگر نبود»، «آخر خط»، «مردان بدون زنان»، «ماده گرگ‌ها»، «سرگیجه»، «با دلباختگی»، «اعضای یک پیکر»، «مرغان شب»، «کارت منزلت»، «قرارداد»، «نجس‌ها» همه عناوین رمان‌هایی هستند که به غیر از این کتاب به قلم بوالو- نارسژاک نوشته و با ترجمه عباس آگاهی در قالب مجموعه نگاه چاپ شده اند.

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/4510/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو