نماد موزه هنرهای معاصر با نظارت هنرمند ژاپنی مرمت می شود

«ماده و فکر» رنگ تازه می گیرد

«ماده و فکر» رنگ تازه می گیرد
calendar یکشنبه 23 مهر 1396 در 13:53
آینه نیوز: اثر «ماده و فکر»(حوض روغن) نوریوکی هاراگوچی؛ هنرمند ژاپنی پس از 40 سال با حضور و نظارت این هنرمند مرمت می شود.

آینه نیوز: اثر «ماده و فکر»(حوض روغن) نوریوکی هاراگوچی؛ هنرمند ژاپنی پس از 40 سال با حضور و نظارت این هنرمند مرمت می شود. به گزارش روابط عمومی موزه هنرهای معاصر، علی محمد زارع؛ رئیس موزه از حضور نوریوکی هاراگوچی؛ هنرمند ژاپنی برای مرمت سازه قدیمی موزه یاد کرد و در این خصوص گفت: «ماده و فکر»(حوض روغن) در سال 1977 در ارتباط و گفتگو با معماری و فضای موزه هنرهای معاصر تهران در موزه نصب شد و 40 سال است که این اثر در موزه هنرهای معاصر تهران قرار دارد و به عنوان یکی از نمادهای موزه شناخته شده است. با توجه به ضرورت و اهمیت حفظ و نگهداری استاندارد آثار موزه هنرهای معاصر تهران و مرمت آثاری که به مرمت نیاز دارند، هماهنگی برای بازبینی و مرمت این اثر پس از 40 سال با نوریوکی هاراگوچی انجام شد و خوشبختانه امکان مرمت اثر با نظارت و حضور این هنرمند فراهم شد.»

وی در ادامه عنوان داشت: نوریوکی هاراگوچی در هفته جاری به موزه هنرهای معاصر تهران می آید تا مرمت اثر «ماده و فکر» (حوض روغن) را نظارت کند.

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/4454/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو