«بهاره رهنما» ضمن اعلام این که قرار بود فیلمی از زندگی همسرش ساخته شود از دنیای این روزهایش گفت

عشق حسین عشقی است که نمی توانی پنهانش کنی/ در مجله تخصصی «فیلم» راجع به خواستگاری من نوشتند! / امام حسین آدم متفاوت و روشنگری بود/ آقای قاسم خانی می دانست که من اهل تنهایی و انزوا نیستم

عشق حسین عشقی است که نمی توانی پنهانش کنی/ در مجله تخصصی «فیلم» راجع به خواستگاری من نوشتند! / امام حسین آدم متفاوت و روشنگری بود/ آقای قاسم خانی می دانست که من اهل تنهایی و انزوا نیستم
calendar شنبه 22 مهر 1396 در 12:20
آینه نیوز: «بهاره رهنما» که بعد از حواشی مربوط به ازدواج مجدد، این روزها با نمایشی مذهبی تحت عنوان «خورشیدهای همیشه» مورد توجه قرار گرفته است، در تازه ترین گفت و گویش که با خبرگزاری برنا انجام شد، از سال ها عاشقی با امام حسین(ع) گفت و از نقدها و حواشی که پیرامون 2 اتفاق مهم امسالش شنید.

آینه نیوز: «بهاره رهنما» که بعد از حواشی مربوط به ازدواج مجدد، این روزها با نمایشی مذهبی تحت عنوان «خورشیدهای همیشه» مورد توجه قرار گرفته است، در تازه ترین گفت و گویش که با خبرگزاری برنا انجام شد، از سال ها عاشقی با امام حسین(ع) گفت و از نقدها و حواشی که پیرامون 2 اتفاق مهم امسالش شنید.  

بازیگر سینما و تلویزیون و تئاتر درباره چگونگی شکل گیری نمایش عاشورایی «خورشیدهای همیشه»، گفت: «ما یک گروه ترانه و درام داریم که من و دکتر غیاثی آن را اداره می کنیم ؛ بخش ترانه به عهده حسین غیاثی است و بخش نویسندگی هم خانم اسماعیل زاده هستند و بقیه بچه ها شاعر و ترانه سرا هستند. من در حین اداره این کلاس متوجه علاقه و دانش مذهبی بچه ها شدم که هم پیشینه خانوادگی و آگاهی دارند و هم قلمشان خوب است. به همین خاطر گروهی تشکیل دادیم که هر روز روی شخصیت ها صحبت می کردیم. من همان ابتدا دوست داشتم نقش حضرت رباب را بازی کنم چون ارادت ویژه ای به ایشان داشتم. اما درباره جرقه باید بگویم که همسرم جرقه اصلی این را که یک کار درباره عاشورا بنویسم زد؛ اوایل آشنایی به من گفت که تو کارهای مختلفی نوشتی و درباره این موضوع مهم هم دست به قلم شو. منم گفتم که اتفاقا در ذهنم بوده که راجع به بانوان کربلا بنویسم.»

بهاره رهنما ضمن اشاره به ارادت سالیان درازش به سیدالشهدا(ع)، از این امام والامقام گفت: «امام حسین کلا آدم متفاوت و روشنگر و روشن نگاه بود. انسانی بوده که برای مسئولیت اجتماعی حج را نیمه تمام می کند و این قیام را شکل می دهد تا در مقابل دشمن بایستد ؛ وگرنه که هر آدمی می داند که 72 نفر در مقابل 3هزار نفر چه عواقبی دارد! او می خواست واقعه ای را در تاریخ ثبت کند که آدم ها از آن درس بگیرند. فهمیدم آن آدمی که رسالتش را عنوان می کنیم چقدر بزرگ است و تمام آن زد و خوردهایی که از سر مقتل خوانی برایم ایجاد شد باعث شد که بیشتر تشویق شوم که بروم و کاری کنم و این را می گویم که عشق حسین عشقی است که نمی توانی پنهانش کنی. باید در مورد آن حرف بزنی نه اینکه من بخواهم کسی را به راه راست هدایت کنم بلکه می توانم خودم راجع به چیزی که راه راستی است و من را به سمتش می کشاند بگویم. تمام اقوام و دوستان در طول این 25 سال با من کار کرده اند از علاقه مذهبی من خبر دارند. من از 17 سالگی نذری دارم که در ابتدا برای کنکورم بوده و حلقه دوستان نزدیکم این را می دانند که به این موضوعات اعتقاد دارم. حالا اگر برخی می خواهند این را حمل بر ریا بدانند اصلا برایم مهم نیست... عشق امام حسین من را یاد شعر نزار قبانی می اندازد که می گوید: دوستت دارم، دوستت دارم، دوستت دارم و دیگر پنهان کردن خورشید میان کشوهای خانه ام کار راحتی نیست.»

این بازیگر درباره حواشی و نقدهای انجام شده پیرامون زندگی و کارش، گفت: «خیلی اوقات از طرف اقوامم مورد عتاب قرار گرفتم که تو اینقدر راجع به امام حسین حرف میزنی ممکن است ما که خارج از کشور هستیم تحت فشار قرار بگیریم . به ما می گویند که مثلا خواهر شما از کجا تغذیه مالی می شود ولی اصلا برایم مهم نبود و نیست. من دقیقا همان آدمی هستم که این 20 سال بودم و هیچ چیزی تغییر نکردم. خورشید های همیشه برای ما مثل یک دعوت بود تا همه ما را که عشق حسین داریم دور هم جمع کند.»

نقدهای وارده بر بهاره رهنما تا مجله «فیلم» هم کشیده شد. بازیگر «خوب بد جلف» در این باره عنوان کرد: «در مجله تخصصی کشور یعنی مجله فیلم دیدم که یکی از منتقدین راجع به خواستگاری همسر من و ازدواج ما و پخش عکس ها و... مطلبی نوشته ، واقعا تعجب کرده بودم چون ما از ابتدا با مجله فیلم به سینما علاقمند شدیم و اصلا فکر نمی کردم که نوشتن درباره این موضوع جایی در مجله فیلم پیدا می کند. به این نتیجه رسیدم که هر کاری بکنی در معرض یکسری قضاوت ها هستی اما من این مرز را رد کردم و اگر هم گاهی توضیح می دهم برخلاف خیلی ها نظرم این است که خیلی از مسائل را می شود برای مخاطب روشن کنی و به مخاطب احترام بگذاری.»

 بازیگر فیلم «افعی» باز هم از همسر جدیدش به نیکی یاد کرد و از علاقه یکی از فیلمسازان برای ساخت زندگی همسرش، گفت: «خوشحالم که آدم قوی پشتم است. به هرحال برای ایشان یک مقدار عجیب بود ؛ محسن امیر یوسفی که فیلمساز خاصی ست می گفت من می خواهم از زندگی امیرخسرو فیلم بسازم؛ آدمی عادی که داشته زندگی خودش را می کرده اما یک روز صبح بلند می شود می بیند کل ایران روی زندگی اش هستند.  همسرم چون آدم باهوشی است خیلی سریع گفت که این موقعیت گذرا است و منم حالا می گویم که زمان خیلی چیزها را مشخص می کند. زمانی که قبول می کنی آدم مطرح و معروفی می شوی باید خیلی از چیزها را قبول کنی و من هم گله نمی کنم. فقط در مواردی که به بچه ام یا بچه همسرم یا پدر و مادرم توهین های کلامی شود کامنتی را پاک می کنم. خودم را ملزم نمی دانم که خوشحال یا ناراحت شوم سعی می کنم خیلی برایم جدی نباشد چون فضای مجازی است و اسمش رویش هست برای همین تلخی و شیرینی آن مجاز است.»

بهاره رهنما درباره همسر اولش نیز گفت: «آقای قاسم خانی جزو قدیمی ترین دوستان من است و در جریان ازدواجم بودند. او می دانست که من آدمی هستم که خیلی اهل تنهایی و انزوا نیستم وبالاخره این اتفاق پیش می آید. همه می گفتند که تو آدم خانواده هستی و باید زندگی مشترک داشته باشی و خانواده من و ایشان خوشحال شدم

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/4430/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو