جدول فروش فیلم ها در سینماهای آمریکای شمالی

دومین «بلید رانر» در عین پیشتازی توقعات را برآورده نکرد

دومین «بلید رانر» در عین پیشتازی توقعات را برآورده نکرد
calendar چهارشنبه 19 مهر 1396 در 10:35
آینه نیوز: قسمت دوم فیلم علمی- تخیلی «بلید رانر» که ۳۵ سال بعد از اکران فیلم نخست در سطح جهان به نمایش درآمده است، در هفته نخست پخش در آمریکای شمالی صدرنشین جدول پر فروش ها شد اما با اکتفا به گیشه ای سی و یک میلیون و پانصد هزار دلاری بسیار کمتر از چیزی فروخت که گمانش می رفت تا به گونه ای ناکام نیز تلقی شود.

آینه نیوز: قسمت دوم فیلم علمی- تخیلی «بلید رانر» که ۳۵ سال بعد از اکران فیلم نخست در سطح جهان به نمایش درآمده است، در هفته نخست پخش در آمریکای شمالی صدرنشین جدول پر فروش ها شد اما با اکتفا به گیشه ای سی و یک میلیون و پانصد هزار دلاری بسیار کمتر از چیزی فروخت که گمانش می رفت تا به گونه ای ناکام نیز تلقی شود. به گزارش بانی فیلم، برخی می گفتند توقع فروشی بین ۵۰ تا ۵۵ میلیون دلار از «بلید رانر۲» در هفته اول اکرانش انتظاری بیش از حد نیست اما بعداً حرف های آنان مانند آمار فیلم در گیشه ها تنزل کرد و حالا برادران وارنر که کمپانی تولید کننده فیلم است از خود می پرسد برای جبران سریعتر مخارج ۱۵۰ میلیون دلاری ساخت این فیلم چه باید کرد و با احتساب آغاز اکران پر سود فیلم در مناطقی به جز آمریکای شمالی باید پاسخ این سوال را بیان شده و روشن تلقی کرد.

 «کوه بین ما» دیگر فیلم تازه این هفته که محصول استودیوی فاکس است، نیز با ایستادن در رده دوم جدول سودسازان سینماهای آمریکا و کانادا ظاهراً به توفیق قابل توجهی رسید اما این فیلم هم با فروش اندک ده میلیون و صد هزار دلاری اش توقع های موجود را جواب نگفت. بررسی ها نشان می دهد از تماشاگران هفته نخست فیلم ۵۸ درصد زن و ۴۲ درصد مرد بوده اند و ۸۱ درصد از کل بینندگان بالای ۲۵ سال سن داشته اند.

در این میان «اسب کوچک من» محصول شرکت لایونزگیت نیز با چهارم شدن در جدول درآمدسازان سینمای آمریکا موجب شد ۳ فیلم از چهار فیلم بالای جدول آثاری تازه اکران شده باشند ولی شروع کار سینماها و میزان فروش شان در هفته اول ماه اکتبر اصلاً با هفته آغازین ماه قبلی (سپتامبر) و دستاوردهای درخشان آن برابری نیافتند.
فیلم ترسناک و پر فروش «IT» که در پنجمین هفته پخش اش در آمریکا در رده سوم جدول سودآفرینان قرار گرفت و با نه میلیون و ششصد هزار دلار حاصله مجموع فروش اش را در آمریکا و کانادا به حدود ۳۰۵ میلیون دلار رساند، رتبه چهارم جدول نصیب «اسب کوچک من» یا «My Little Pony» شد که در ۳۴۸۱ سالن در سطح آمریکا و کانادا به فروشی هشت میلیون و هشتصد هزار دلاری دست یافت. این فیلم را شرکت های لایونزگیت و هاسبرو ساخته اند و در سرشکن کردن تماشاگران مشخص شد که ۵۱ درصد از آنها سنی فزون تر از ۲۵ سال داشته اند. درآمدسازی این فیلم در خارج از مرزهای آمریکای شمالی هم اندک بود زیرا در ۴۹ کشور و بازار متعلق به قاره ها و مناطق اروپای غربی، آسیای شرقی، شمال آفریقا، آمریکای جنوبی و سطح اقیانوسیه بیشتر از سه میلیون و هشتصد هزار دلار پولسازی نکرد که ۶۷۰ هزار دلار آن در سینماهای کشور آلمان حاصل آمد. نمایش این فیلم در کشورهای روسیه، فرانسه و بریتانیا طی ۱۵ روز آتی صورت می پذیرد اما با مقدماتی که می بینیم، نباید در انتظار فروشی چشمگیر برای این فیلم بود.

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/4403/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو