کارگردان «کلاه پهلوی» سریال «شهرزاد» را تاریخی نمی داند

کارگردان «کلاه پهلوی» سریال  «شهرزاد» را تاریخی نمی داند
calendar سه شنبه 18 مهر 1396 در 15:45
آینه نیوز: سید ضیاء الدین دری، کارگردان سریال‌ های «کلاه پهلوی» و «کیف انگلیسی» با بیان اینکه مجموعه «شهرزاد» در زمره‌ سریال‌های تاریخی قرار نمی‌ گیرد، به توضیح دلایل خود درباره این مساله پرداخت.

آینه نیوز: سید ضیاء الدین دری، کارگردان سریال‌ های «کلاه پهلوی» و «کیف انگلیسی» با بیان اینکه مجموعه «شهرزاد» در زمره‌ سریال‌های تاریخی قرار نمی‌ گیرد، به توضیح دلایل خود درباره این مساله پرداخت.

این کارگردان در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به اینکه سریال «شهرزاد» را به طور کامل ندیده است، درباره خروجی این مجموعه اظهار کرد: «شهرزاد» از جنس آن سریال‌هایی که رده تاریخی ثرار بگیرند، نیست؛ چرا که فیلم تاریخی تعریف دارد و این دو وجه دارد؛ یک موقع شما از وقایع مستند تاریخی و یا یک شخصیت مستند تاریخی استفاده می‌کنید اما یک موقع است که شما داستانی دارید که آن را در دوره‌ای از تاریخ مطرح می‌کنید و هدفتان از آن، تعریف مباحث تاریخ نیست. سریال «شهرزاد» این گونه نیست که شخصیت‌های مستند را دستمایه کار خود قرار داده باشد؛ مثلا بگوید این سریال درباره کودتای سال ۳۲ است. خود آقای فتحی هم همه شخصیت‌های «شهرزاد» را خودش خلق کرده است اما برای آن که فضای آن روز جامعه را نشان دهد به وقایع کودتا هم اشاره کرده است.»

دری درباره بازی بازیگران سریال «شهرزاد» نیز اظهار کرد: «تا حدودی که بخواهم بازیگران را قضاوت کنم کار را ندیده‌ام. اما به هر حال بازی بازیگران باید بر اساس تداوم حس بازی ارزیابی شود. اینکه مردم راضی هستند و کار خوب دیده شده، اتفاق خوبی و باعث خوشحالی است.»

کارگردان سریال خاطره ساز «کیف انگلیسی» درباره فعالیت اخیر خود گفت: «نگارش سریالی که به مقطع ۱۱۰ سال گذشته می‌ پردازد را در دست دارم. کاری است اجتماعی و سیاسی و درباره یک شخصیت تاریخی خاصی که ابتدا فردی عادی بوده است و به مرور زمان تبدیل به یک مبارز می‌شود.»

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/4390/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو