پاسخ رئیس فرهنگستان هنر به نامه اعتراضی جمعی از هنرمندان به رئیس جمهور:

با نوشتن نام و نشانتان، خانواده و وابستگان خصوصا فرزندانتان را ننگین نکنید

 با نوشتن نام و نشانتان، خانواده و وابستگان خصوصا فرزندانتان را ننگین نکنید
calendar دوشنبه 17 مهر 1396 در 11:13
آینه نیوز: چند روز پیش بود که حدود 500 هنرمند طی نامه ای به رئیس‌ جمهور نسبت به برخی اعتراضات و انتقادات به عمل آمده از سوی رئیس فرهنگستان هنر اعتراض کرده و خواهان رسیدگی رئیس دولت شدند. در این خصوص علی معلم دامغانی؛ شاعر پیشکسوت و مسئولی که مورد نقد هنرمندان قرار گرفته بود، پاسخی ای را رسانه ای کرد.

آینه نیوز: چند روز پیش بود که جمعی از هنرمندان کشور طی نامه ای به رئیس‌ جمهور نسبت به برخی تهمت ها و انتقادات به عمل آمده از سوی رئیس فرهنگستان هنر اعتراض کرده و خواهان رسیدگی رئیس دولت شدند. در این خصوص علی معلم دامغانی؛ شاعر پیشکسوت و مسئولی که مورد نقد هنرمندان قرار گرفته بود، پاسخی این چنین را رسانه ای کرد:

«بسم الله الرحمن الرحیم

لشگر مدعیان هنر، حشر امین تفرشی

اولا محشری هست!

ثانیا کرامت لقمه لجام نیست

ثالثا غرورتان کجاست؟

رابعا چرا ساده دلانه خود را لو می دهید، کسی شما را تا ابراز نکنید به عنوان شریک دزد و رقیب قافله نمی شناسد.نصیحت می کنم که با نوشتن نام و نشانتان، خانواده و وابستگان خصوصا فرزندانتان را ننگین نکنید. ضمنا بیشتر از پانصد تابلو در اینجاست که فرهنگستان به ید مالک آن است و فرهنگستان ملک دولت و حکومت و مردم است ؛ بود و نبود حقیر هم به هر نوع و شکل در اختیار شما نیست. نه از تهدید می ترسم و نه تطمیع می شوم، به صحت عمل خود و رضای خدای تعالی و سود مردم و مملکت و دولت و حکومت مطمئنم. آسوده باشید هر چه خدا بخواهد همان خواهد شد.

محمدعلی معلم دامغانی     
رئیس فرهنگستان هنر

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/4362/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو