اولین مدل باحجاب در آمریکا رونمایی شد

اولین مدل باحجاب در آمریکا رونمایی شد
calendar یکشنبه 16 مهر 1396 در 16:46
آینه نیوز: یک دختر 19 ساله سومالیایی-آمریکایی موفق شد به عنوان نخستین مانکن باحجاب با یک آژانس معتبر بین المللی مدلینگ قرارداد ببندد.

آینه نیوز: یک دختر 19 ساله سومالیایی-آمریکایی موفق شد به عنوان نخستین مدل باحجاب با یک آژانس معتبر بین المللی مدلینگ قرارداد ببندد. حلیمه عدن که سال گذشته در مسابقه زیبایی مینه سوتا در آمریکا با حجاب اسلامی شرکت کرد و به مرحله نیمه نهایی رسید، در اردوگاه پناهندگان در کنیا به دنیا آمد و در 6 سالگی با مادرش به آمریکا رفت و در ایالت مینه سوتا ساکن شد.

عکس این دختر آفریقایی پناهنده در ماه ژوئیه روی جلد مجله مد «الور» رفت. میشل لی سردبیر مجله در مورد این انتخاب می گوید: «واقعا شبیه بقیه دخترهای نوجوان آمریکایی است. نقش ما این است که استانداردهای زیبایی را دوباره تعریف کنیم.» به نظر سردبیر این مجله، حلیمه عدن به طرز شگفت آوری نماینده آمریکا است، جامعه ای که به قول وی محل امتزاج فرهنگ های مختلف است. حلیمه عدن می گوید: «حجاب انتخاب خودم است. این من بودم که این موضوع را از مادرم می خواستم. می خواستم شکل او باشم و عاشق مذهبم باشم.»

علیرغم اسلام هراسی موجود، حجاب بعد تجاری پیدا کرده و مارک ورزشی نایک هم اکنون در فکر طراحی روسری های مخصوصی است که در دنیای ورزش کارایی داشته باشد. قرار است این روسری های ضد تعریق سال آینده به بازار عرضه شود و کار ورزشکاران باحجاب را راحت تر کند.

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/4348/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو