مجتبی امینی تهیه کننده برنامه محرمی «چهل چراغ»:

«شهیدی فرد» بهترین گزینه برای اجرای برنامه «چهل چراغ» بود

«شهیدی فرد» بهترین گزینه برای اجرای برنامه «چهل چراغ» بود
calendar شنبه 15 مهر 1396 در 12:59
آینه نیوز: مجتبی امینی درباره حضور محمد رضا شهیدی فرد به عنوان مجری در این برنامه توضیح داد: اجرای برنامه ای با موضوع امام حسین(ع) در حالی که قرار است مهمان برنامه از طیف هنرمندان نخبه این عرصه باشند سخت است و مجری چنین برنامه ای باید به یک پختگی و کمال رسیده باشد . به تعداد انگشتان دست مجریان نخبه و با سواد در این عرصه داریم. آقای شهیدی فرد بهترین گزینه برای اجرای برنامه «چهل چراغ» بود و ایشان بعد از پنج سال دوری از رسانه با این برنامه به تلویزیون بازگشتند.

آینه نیوز: در برنامه «چهل چراغ» به دنبال جریان سازی زندگی امام حسین(ع) بودیم. مجتبی امینی تهیه کننده برنامه محرمی «چهل چراغ» درباره تولید این برنامه به «صبا» گفت: پارسال یک جشنواره ای را طراحی کردیم به اسم جشنواره فیلم و عکس مردمی‌ «چهل چراغ» با موضوع امام حسین(ع)، این بهانه ای شد تا هنرمندانی که با نام امام حسین(ع) کارهایی را انجام دادند دور هم جمع بشوند و یک همدلی به وجود بیاید. این اتفاق منوط شد به جشنواره ای که توسط خود هنرمندان تشکیل بشود و این یک کار مردم نهاد شد که وابسته به هیچ ارگانی نبود. گوشه و کنار این کار را خود هنرمندان گرفتند تا این جشنواره برپا شود. پارسال این جشنواره در بخش های مختلف فیلم کوتاه، انیمیشن و مجموعه های بلند تلویزیونی برگزار شد.

وی ادامه داد: از ابتدای تشکیل این جشنواره قرار بر این بود که دو سالانه اتفاق بیفتد. سال ۹۷ دور دوم این جشنواره را در بخش بین الملل برگزار می کنیم. با توجه به این پتانسیل در صدد این  موضوع بر آمدیم که در رسانه ملی برنامه ای با موضوع امام حسین(ع) و هنر نداشتیم . تمام هنرمندان از این طرح در جشنواره حمایت کردند و برنامه «چهل چراغ» را طراحی کردیم،چون تمام این برنامه روی عدد ۴۰ طراحی شده است ،«چهل چراغ» در ۴۰ قسمت پخش می شود.

تهیه کننده «چهل چراغ» در پاسخ به این سوال که رسانه ملی برنامه مختص به محرم برای پخش هر ساله ندارد، آیا این برنامه می تواند آن اتفاق نو را رقم بزند؟ خاطر نشان کرد: در وهله اول باید بگویم در این برنامه به هیچ عنوان به دنبال برند سازی «چهل چراغ» نبودیم . ما به دنبال جریان سازی زندگی امام حسین (ع) بودیم ، که جریان زندگی این امام بزرگوار ملموس تر و درشت تر بشود و یک خط و مش درست تری از ایشان پیش روی مخاطبان بگذاریم . امیدواریم این برنامه در سال های بعد نیز جریان داشته باشد.

مجتبی امینی درباره حضور محمد رضا شهیدی فرد به عنوان مجری در این برنامه توضیح داد: اجرای برنامه ای با موضوع امام حسین(ع) در حالی که قرار است مهمان برنامه از طیف هنرمندان نخبه این عرصه باشند سخت است و مجری چنین برنامه ای باید به یک پختگی و کمال رسیده باشد . به تعداد انگشتان دست مجریان نخبه و با سواد در این عرصه داریم. آقای شهیدی فرد بهترین گزینه برای اجرای برنامه «چهل چراغ» بود و ایشان بعد از پنج سال دوری از رسانه با این برنامه به تلویزیون بازگشتند.

مجتبی امینی درباره میزان مخاطبان برنامه «چهل چراغ» عنوان کرد: ما بازخوردهای خوبی تا الان از سمت مخاطبان گرفته ایم . همه از سطح علمی برنامه رضایت دارند .دراین برنامه سعی کردیم میزان توقع مخاطب را بالا ببریم و تا الان در این کار موفق بوده ایم.

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/4321/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو