باز هم توجه سینمای جهان به «اقتباس» در برابر نادیده گی سینماگران ایرانی!

«جنگل نروژی» موراکامی تبدیل به فیلم می شود

«جنگل نروژی» موراکامی تبدیل به فیلم می شود
calendar سه شنبه 11 مهر 1396 در 16:26
آینه نیوز: توجه ویژه سینمای جهان به امر «اقتباس» به طور همیشگی به چشم می خورد و برخلاف سینمای ایران که فاصله ای عجیب میان «ادبیات» و «سینما» وجود دارد، یکی از مهم ترین منابع قابل دسترسی و قابل ارزش برای فیلمسازان جهانی، رجوع به منابع ارزشمند ادبی برای وام گیری در ساخت آثار سینمایی است.

آینه نیوز: توجه ویژه سینمای جهان به امر «اقتباس» به طور همیشگی به چشم می خورد و برخلاف سینمای ایران که فاصله ای عجیب میان «ادبیات» و «سینما» وجود دارد، یکی از مهم ترین منابع قابل دسترسی و قابل ارزش برای فیلمسازان جهانی، رجوع به منابع ارزشمند ادبی برای وام گیری در ساخت آثار سینمایی است. خبرگزاری برنا خبر داد که «لی چانگ ـ دونگ»؛ کارگردان مطرح کره‌ ای فیلم جدیدش را براساس رمان «جنگل نروژی» نوشته «هاروکی موراکامی» در دست ساخت دارد.

فیلمبرداری این پروژه از ۱۱ سپتامبر آغاز شده و «جنگل نروژی» جدید اوایل سال آینده به نمایش درمی‌ آید. کتاب «موراکامی» اولین بار در سال ۱۹۸۷ به چاپ رسید. این کتاب که به بیش از ۳۳ زبان دنیا ترجمه شده است، در ژاپن بیش از ۱۰ میلیون نسخه فروش داشته است.

در اولین اقتباس سینمایی از «جنگل نروژی»  که سال ۲۰۱۰ به روی پرده رفت، بازیگرانی چون «کنیچی ماتسویاما»‌، «رنیکو کیکوچی» و «کیلو میزوهارا» ایفای نقش کردند. «تران آن هونگ» کارگردان سرشناس سینمای ویتنام و آسیا و برنده شیر طلا و جایزه فیپرشی جشنواره ونیز، جایزه دوربین طلای جشنواره کن و جایزه بهترین فیلم خارجی سزار فرانسه این فیلم را ساخت. البته این فیلمساز پس از اکران فیلمش اذعان کرد که پس از چهار سال مذاکره با «هاروکی موراکامی» موافقت او را برای ساخت نسخه سینمایی رمان «جنگل نروژی» کسب کرده است.

به گزارش آینه نیوز، «هاروکی موراکامی»، نام رمان «جنگل نروژی» را به دلیل علاقه به اثر معروف گروه بیتلز انتخاب کرد. این رمان چند سال پیش همراه با اصلاحیه هایی در ایران ترجمه و به فارسی انتشار یافت.

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/4288/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو