یک کارگردان جوان تئاتر درخواست کرد؛

به سراغ متون کلاسیک برای ارتقای سطح فرهنگ جامعه برویم

به سراغ متون کلاسیک برای ارتقای سطح فرهنگ جامعه برویم
calendar چهارشنبه 05 مهر 1396 در 16:58
آینه نیوز: نشست خبری نمایش «انتری که لوطیش مرد» صبح امروز با حضور بابک محمدی کارگردان، محمود اکبرشاهی بازیگر، مسعود حاجیها تهیه‌ کننده و اهالی رسانه در خانه تئاتر برگزار شد.

آینه نیوز: نشست خبری نمایش «انتری که لوطیش مرد» صبح امروز با حضور بابک محمدی کارگردان، محمود اکبرشاهی بازیگر، مسعود حاجیها تهیه‌ کننده و اهالی رسانه در خانه تئاتر برگزار شد. به گزارش بانی فیلم، بابک محمدی با بیان اینکه نمایش «انتری که لوطیش مرد» بر اساس کتابی از صادق چوبک است که در سال ۱۳۴۸ به چاپ رسیده است، گفت: من اغلب کارهای ۱، ۲ و ۳ نفره انجام می‌دهم زیرا در شرایط کنونی وضعیت مالی اجازه نمی‌دهد که کارهای بزرگ و پرهزینه انجام شود و همین مسئله روی کیفیت کار اثر می‌گذارد بنابراین من ترجیح می‌دهم کار کوچک‌تر اما با کیفیت‌تر روی صحنه ببرم زیرا کارهای کوچک را بهتر می‌توان کنترل و مدیریت کرد.

وی ادامه داد: وظیفه تئاتر بالا بردن سطح فرهنگ در اجتماع است و هر یک از اعضای حوزه تئاتر در این راه تلاش می‌کنند. به نظر من یکی از کارهایی که برای ارتقای سطح فرهنگمان می‌توانیم انجام دهیم این است که در تولید تئاتر به سراغ متون کلاسیک برویم تا جوانان ما با هنرمندان قدیمی بیشتر آشنا شوند. نوشته‌های صادق چوبک غالبا خوب است و راجع به مسائل اجتماعی و سیاسی دوران خودش صحبت می‌کند. چوبک اطلاعات وسیعی راجع به گذشته اجتماعی ایران به ما می‌دهد.

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/4242/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو