گزارش «آینه نیوز» از حضور «سیدعباس صالحی» برای تماشای نمایش «هفت عصرِ هفتم پاییز»

وزیر ارشادی که اولین مرحله از رسیدن را دارد

وزیر ارشادی که اولین مرحله از رسیدن را دارد
calendar چهارشنبه 05 مهر 1396 در 10:49
به گزارش آینه نیوز، وزیر آرام و متین دولت حدود ساعت 19 وارد مجموعه تئاتر شهر شد و 45 دقیقه پیش از اجرای نمایش «هفتِ عصرِ هفتم پاییز» به همراه همسر و دختر کوچکش در پشت درب ورود به پله های تالار چهارسو حضور یافت و لحظاتی پیش از آغاز نمایش به سالن وارد شد و برخلاف تصور به جای نشستن در ردیف ابتدایی تالار، در انتهایی ترین بخش سالن در کنار خانواده اش نشست و به تماشای نمایشی دفاع مقدسی پرداخت.

سرویس تئاتر آینه نیوز: روز گذشته(سه شنبه  4 مهرماه) تالار چهارسو در مجموعه تئاتر شهر شاهد حضور «سیدعباس صالحی»؛ وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت دوازدهم بود.

به گزارش آینه نیوز، وزیر آرام و متین دولت حدود ساعت 19 وارد مجموعه تئاتر شهر شد و 45 دقیقه پیش از اجرای نمایش «هفتِ عصرِ هفتم پاییز» به همراه همسر و دختر کوچکش در پشت درب ورود به پله های تالار چهارسو حضور یافت و لحظاتی پیش از آغاز نمایش به سالن وارد شد و برخلاف تصور به جای نشستن در ردیف ابتدایی تالار، در انتهایی ترین بخش سالن در کنار خانواده اش نشست و به تماشای نمایشی دفاع مقدسی پرداخت. در این هنگام پیمان شریعتی و برخی از کارکنان روابط عمومی مجموعه تئاتر شهر به سمت جایگاه وزیر کشور آمده و با او مکالمه ای برقرار کردند.

وزیر فرهنگی دولت همانند روال در پیش گرفته برای تماشای آثار نمایشی که پیشتر در تماشاخانه ایرانشهر و برای تماشای نمایش «هزارشلاق» رخ داد، همانند دیگر مخاطبان عادی تئاتر اقدام به خرید بلیت هایی برای خود و اعضای خانواده اش جهت تماشای اثر کرد که این مساله در قالب هر تعریف و تفسیری می تواند سرآغاز نگاهی نو از جانب مدیران و متولیان دولتی در خصوص توجه به هنر و آفرینش هنری باشد.

به گزارش آینه نیوز، سیدعباس صالحی در دیدار روز گذشته برای تماشای نمایش «هفت عصرِ هفتم پاییز» همانند نشست خبری روز پیشتر، سیمایی آرام و نگاهی متین داشت و حضورش به شکل خانوادگی برای تماشای اثری نمایشی می تواند پیامی مبتنی بر «فرهنگ تماشا» نزد خانواده های ایرانی و به خصوص مسئولان دولتی و خانواده های مذهبی باشد و از سویی می تواند در جهت پروسه شناخت وزیر تازه نفس برای رسیدن به دریچه ای تازه از وضعیت آثار نمایشی قلمداد شود.

خبرنگار «آینه نیوز» در حالی که در اجرای شب گذشته نمایش «هفت عصرِ هفتم پاییز» به نویسندگی و کارگردانی ایوب آقاخانی حضور داشت، جدا از خوش و بشی کوتاه با وزیر از علاقه سیدعباس صالحی برای تماشای آثار نمایشی جویا شد. علاقه ای که در نگاه وزیر و پس از پایان اجرا، با درآغوش گرفتن کارگردان و تشکر از اعضای گروه شکل عینی به خود یافت و همراه با گفته هایی کوتاه مبنی بر رضایت از اثر و نیز توجه به آثاری مرتبط با فضای دفاع مقدس بود و بخشی از این دیدار که ضمیمه شده به عکسی یادگاری بود، امروز در رسانه های مختلف بازتاب خبری یافت.

اما نکته مهم از دیدارهایی این چنینی که براساس شواهد و تصدیق «صالحی» ادامه دار خواهد بود، اولا نزدیکی بیشتر متولیان فرهنگی نسبت به شرایط و کیفیت امروز آثار هنری است و نیز نگاهی نزدیک به اثر و هنرمند در چرخه ای بی واسطه می باشد؛ اتفاقی که پیشتر به دلیل وجود انواع اتاقک های شیشه ای برای وزیران و مدیران، شکل تحقق یافته ای نیافت و امید می رود این نزدیکی در دوران سیدعباس صالحی در تلفیق با «تدبیر» وزیر و معاونانش شکل ارزشمندی به خود بیابد.

به گزارش آینه نیوز، در پایان اجرای شب گذشته نمایش «هفت عصرِ هفتم پاییز» که همراه با حضور «ایوب آقاخانی» بود، این نویسنده و کارگردان باسابقه با اشاره به این که از سال 1367 به طور نیمه حرفه ای فعالیت های نمایشی خود را آغاز کرده و در طول نزدیک به 30 سال فعالیت تاکنون اتفاقی مشابه با چنین شبی را به یاد ندارد، حضور «سیدعباس صالحی» را در سالن نمایش آن هم در میان انواع مخاطبان به فال نیک گرفت و از وزیر جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی خواست که به داد هنر مظلوم تئاتر برسد.

به گزارش آینه نیوز، آن چه پیدا است اولین گام برای رسیدن به مسیر موفقیت در هر حرفه و اقدامی، وجود «عشق» می باشد و این گوهر گران بها و گاه نایاب باید با «تدبیر» پیوند یابد تا نتیجه اش منجر به اتفاقاتی خوش در مسیر فعالیت گردد و امید می رود چنین اتفاقی با توجه به وجود پیش زمینه علاقمندی نزد وزیر که بنا به گفته اش از تماشای آثار سینمایی و نمایشی در شهر مشهد و از دوران کودکی همراه بود، صورت یابد و با تصمیمات و نتایجی ارزنده همراه گردد.

لازم به ذکر است نمایش «هفتِ عصرِ هفتم پاییز» به نویسندگی و کارگردانی ایوب آقاخانی که این شب ها در تالار چهارسو مجموعه تئاتر شهر به اجرا می آورد، روایتی است از زندگی و شهادت «محمد جهان آرا» که از زبان «غلام»؛ دوست و همرزم آن شهید و با همراهی «نسرین»؛ همسرش بازگو می شود. شکل روایی نمایش به شکل تداعی ذهن و با همراهی تصاویری مستند از روزهای حماسه خرمشهر بوده و نکته برجسته در طراحی صحنه، وجود انواع کاغذها برمبنای دلنوشته های شهید می باشد که براساس نوع پرداخت نمایش شکل یافته است. در نمایش «هفتِ عصرِ هفتم پاییز»، لیلا بلوکات و رحیم نوروزی حضوری متفاوت دارند.

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/4230/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو