«بهاره رهنما» به تهیه کنندگی همسر جدیدش نمایشی را به صحنه می برد که پیشتر جرات اجرایش را نداشت

سازنده نمایش «دیگری»، بازیگر نقش حضرت رباب می شود

سازنده نمایش «دیگری»، بازیگر نقش حضرت رباب می شود
calendar یکشنبه 02 مهر 1396 در 13:46
آینه نیوز: بهاره رهنما که بعد از ازدواج دوم به لحاظ رفتار و ادبیات و حتی نوع پوشش کاملا متفاوت از پیش نشان می دهد، از دلمشغولی اش برای اجرای اثری دینی سخن گفت و قرار است به مناسبت ایام محرم، نمایش «خورشیدهای همیشه» را با محوریت 3 تن از زنان کربلا به صحنه ببرد.

آینه نیوز: بهاره رهنما که بعد از ازدواج دوم به لحاظ رفتار و ادبیات و حتی نوع پوشش کاملا متفاوت از پیش نشان می دهد، از دلمشغولی اش برای اجرای اثری دینی سخن گفت و قرار است به مناسبت ایام محرم، نمایش «خورشیدهای همیشه» را با محوریت 3 تن از زنان کربلا به صحنه ببرد. این بازیگر تلویزیون و تئاتر و سینما در گفت و گو با ایسنا درباره تازه ترین فعالیت خود گفت: 4 سال پیش که نمایش «غبار» را درباره زن‌هایی که در جنگ تحمیلی و به ویژه روزهای آخر سقوط خرمشهر حضور و رشادت‌ هایی داشتند، اجرا کردم، همان زمان حس می‌ کردم این نمایش به لحاظ زمانی پایانی ندارد چون این زن‌ ها چقدر حضور عجیبی داشتند و وقتی که تحقیق می‌ کردم متوجه شدم که اتکای زیادی به حضرت زینب (س) داشتند.  او یادآور شد: بعد از آن اجرا یک مقتل‌ خوانی هم داشتم و در آنجا هم با گوشه‌ ای از حضور زنان در کربلا آشنا شدم، یعنی از زمان اجرای نمایش «غبار» این دغدغه را داشتم که در نمایشی به این اسوه‌ها و تکیه‌گاه‌های زنان جنگ بپردازم.

بهاره رهنما افزود: در این چند سال همیشه به دنبال اجرای چنین نمایشی بودم اما هیچ‌گاه جرأت نکردم سراغ آن بروم چون هم کار تحقیقی مفصلی می‌طلبید و هم اینکه برای برخی به نظر می‌آید ما آدم‌های مذهبی نیستیم و وقتی بخواهیم سراغ چنین کارهایی برویم، نگاه‌های قضاوت‌گرایانه‌ای به وجود می‌آید ولی واقعیت این است که عشق امام حسین (ع) آنقدر فراگیر است که به نظرم این نگاه‌ها دیگر مهم نیست.

بهاره رهنما که با بازی و کارگردانی نمایش «دیگری» مورد هجمه بسیاری از سوی جناح اصولگرا مواجه شده بود، درباره میزان نزدیکی اثر تازه اش با همسر جدیدش گفت: متاسفانه خیلی‌ها اجرای این نمایش را به ازدواج من مربوط می‌دانند چون همسر من تهیه‌ کننده این نمایش است، اما او هم مثل من به امام حسین (ع) عشق دارد و دوست داشت در کاری با من همکاری داشته باشد که ترجیح داد این نمایش باشد. به همین دلیل اگر قرار باشد کارم با منطق درست قضاوت شود می‌بینیم که زنان کربلا ادامه یک دل‌مشغولی برای من است که از چهار سال پیش شروع شده بود. اما جرأت اجرای این نمایش را همسرم به من داد و از طرف سالن شهرزاد و آقای قاسم جعفری (مدیر تماشاخانه) هم تمایل به اجرای این کار دیده شد، اما کلا شرایط طوری پیش می‌رود که به نظرم این نمایش خودش صاحبی دارد که همه چیز را پیش می‌برد. وی با اشاره به برخی اظهارنظرها تأکید کرد: برای من همیشه دین از سیاست جدا بوده و تصورم نبوده که وقتی کسی کاری مذهبی می‌کند به دنبال استفاده از موقعیت خاصی است برای همین نمی‌شود چنین نمایشی را سیاسی تلقی کرد.

رهنما درباره انتخاب بازیگران این نمایش هم با اشاره به اینکه «خورشیدهای همیشه» سه برش از مونولوگ و درواقع یک سه‌گانه از حضرت زینب (س) است که یک بازیگر مطرح فقط به جای حضرت زینب (س) صحبت می‌کند، گفت:‌ قرار است اکرم محمدی که سال‌هاست دوست داشتم با او همکاری کنم و او را بازیگری منضبط می‌دانم نقش حضرت ام‌البنین را که مادر حضرت علی‌اکبر (ع) است را ایفا کند. البته خیلی تلاش کردم بازیگر دیگری پیدا کنم تا خودم مجبور به اجرا نباشم اما انگار قسمت این بوده که نقش حضرت رباب (مادر حضرت علی‌اصغر (ع)) را خودم اجرا کنم و در این نمایش می‌بینیم رباب زن شاعری بوده که پس از شهادت امام حسین (ع) تا زمان مرگش هیچ‌گاه به سایه نمی‌رود چون روایت شاعرانه‌ای هست که امام حسین (ع) را آفتاب می‌دانست.

به گفته وی اجرای این نمایش از 13 مهرماه تا 20 آبان در سالن شهرزاد ساعت 21:30 برنامه‌ریزی شده که دو ساعت پس از نمایش «اپراتور نسل چهارم» به کارگردانی باقر سروش با بازی بهاره رهنما در تئاتر مستقل، اجرا می‌شود.

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/4200/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو