محدوده سینمای کمدی از نظر «مل بروکس»

مرگ ژانر کمدی به دست سیاست

مرگ ژانر کمدی به دست سیاست
calendar یکشنبه 02 مهر 1396 در 11:23
آینه نیوز: «مل بروکس»؛ کارگردان و بازیگر سینما با مثال فیلمی کمدی چون «زین‌های شعله‌ ور» عنوان ساخت که جریان احمقانه سیاسی حاکم بر جهان، امروزه ساخت چنین فیلم هایی را مسدود ساخته است.

آینه نیوز: «مل بروکس»؛ کارگردان و بازیگر سینما با مثال فیلمی کمدی چون «زین‌های شعله‌ ور» عنوان ساخت که جریان احمقانه سیاسی حاکم بر جهان، امروزه ساخت چنین فیلم هایی را مسدود ساخته است. به گزارش مهر و به نقل از ورایتی، مل بروکس در مصاحبه اخیرش با رادیو ۴ بی‌بی‌سی، این دوره را دوران مرگ کمدی خواند. وی گفت: فکر می‌ کنم شاید «فرانکشتاین جوان» یا بعضی فیلم‌های دیگر هم در شرایط امروزساخته نمی‌ شدند اما مطئنم «زین‌های شعله‌ ور» امکان نداشت ساخته شود چون امروز ما به طرز احمقانه‌ ای سیاسی شده‌ ایم.

بروکس ادامه داد: درست است که نباید به احساسات مختلف و گروه‌های متفاوت آسیب رساند اما این محدودیت‌ها برای کمدی خوب نیست. کمدی مجبور است روی یک خط نازک راه برود و خطر کند. کمدی به معنی کمال خنده است که در گوش شاه هم می‌پیچد و همیشه هم حقیقت را درباره رفتارهای انسانی بیان می‌کند. «زین‌های شعله‌ور» یک کمدی وسترن درباره کلانتری سیاهپوست در یک شهر نژادپرست آمریکایی در قرن نوزدهم است که جین وایلدر و کلیون لیتل در آن بازی کرده بودند و شامل اشاره‌های نژادی زیادی بود. این فیلم سال ۱۹۷۴ به کارگردانی بروکس برمبنای فیلمنامه اندرو برگمن ساخته شد.

با این حال این اسطوره پیشرو در دنیای کمدی نیز این خط را تا جایی قابل امتداد دانست و عنوان کرد: من شخصا هرگز با اتاق گاز یا مرگ بچه‌ها و انسان‌های بی‌گناه در دست نازی‌ها شوخی نمی‌کنم. هر چیز دیگری از نظر من قابل قبول است. بروکس افزود: هنوز هم یک عالم کمدی نگفته وجود دارد. همیشه باید وجود داشته باشد. زمانه تغییر می‌کند و سبک‌های کمدی هم تغییر می‌کند.

قرار است نمایش موزیکالی با اقتباس از «فرانکشتاین جوان» مل بروکس از ۱۰ اکتبر در وست‌اند لندن به صحنه برود. پل اف. تامپکینز کمدین، نویسندگی این نمایش را همراه مل بروکس انجام داده و خودش در آن بازی می‌کند.

 

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/4194/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو