روس ها علیه «مورگان فریمن»

روس ها علیه «مورگان فریمن»
calendar شنبه 01 مهر 1396 در 14:43
آینه نیوز: انتشار ویدئویی کوتاه از مورگان فریمن درباره دخالت روسیه و شخص ولادیمیر پوتین در انتخابات آمریکا خشم روس‌ ها را برانگیخت.

آینه نیوز: انتشار ویدئویی کوتاه از مورگان فریمن درباره دخالت روسیه و شخص ولادیمیر پوتین در انتخابات آمریکا خشم روس‌ ها را برانگیخت. به گزارش خبرآنلاین، گروهی که این ویدئو را منتشر ساخت، «کمیته تحقیق درباره روسیه» نام دارد و به دنبال روشن شدن ابعاد دخالت روسیه در انتخابات اخیر آمریکا است.

اما انتشار این ویدئو با خشم روس‌ها مواجه شده و در همین رابطه هشتگ «StopMorganLie» در توییتر ترنده شده است که مورگان فریمن را دروغ‌گو و بلندگوی پروپاگاندای آمریکا می‌خواند و حرف‌های او در این ویدئو را تکرار «کلیشه‌های روسیه هراسانه» می‌ داند. مورگان فریمن در این ویدئو می‌گوید: «روسیه علیه آمریکا جنگی برپا کرده» و در ادامه توضیح می‌دهد که «چرا پیش از آنکه دیر شود با این به موضوع توجه شود» او رو به دوربین می‌گوید: «به ما حمله شده، ما در حال جنگ هستیم.»

فریمن در این ویدئو ولادیمیر پوتین رییس‌جمهور روسیه را به استفاده پنهان از سلاح سایبری در نقاط مختلف جهان متهم و او را جاسوس سابق ک‌گ‌ب خطاب می‌کند که هنوز هم مانند یک جاسوس عمل می‌کند. او در ادامه می‌گوید: «روس‌ها با استفاده از پروپاگاندا و اطلاعات نادرست تلاش می‌کند که دموکراسی‌های موجود در جهان را تضعیف، و این دموکراسی‌ها را به رسانه‌ها، فرایندهای سیاسی‌ موجود و حتی همسایگان خود بی‌اعتماد کند.»

بازیگر «رستگاری در شائوشنک» در ادامه خطاب به ترامپ می‌گوید: «ما از رییس‌جمهور می‌خواهیم که مستقیما با ما صحبت کند و حقیقت را به ما بگوید.» انتشار این ویدئو با واکنش رسانه‌ها و مقامات رسمی روسیه روبه‌رو شده است. برای نمونه دیمتری پسکوف سخنگوی کاخ کرملین اتهامات موجود در ویدئو را بی‌پایه و زاده احساسات محض دانست.

 

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/4174/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو