وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی زنگ «شروع به کار مدارس» را به صدا درآورد

سیدعباس صالحی: جامعه خلاق از مسیر مدرسه خلاق گذر می کند

سیدعباس صالحی: جامعه خلاق از مسیر مدرسه خلاق گذر می کند
calendar شنبه 01 مهر 1396 در 10:55
آینه نیوز: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی زنگ دبستان پسرانه «معلم شهید» را برای آغاز سال تحصیلی ۹۷-۹۶ به صدا در آورد

آینه نیوز: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی زنگ دبستان پسرانه «معلم شهید» را برای آغاز سال تحصیلی ۹۷-۹۶ به صدا در آورد. به گزارش فارس، همزمان با آغازسال تحصیلی جدید، سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی زنگ دبستان «معلم شهید» را به صدا در در آورد.

بر اساس این گزارش، وزیر ارشاد گفت: مدرسه محل دانش آموختن است و علاوه بر بهره بردن از کتاب های درسی می توان از دیگر کالاهای فرهنگی  مانند فیلم، موسیقی و کتاب نیز استفاده کرد. وی افزود: امروز روز اول مهر است و بیش از ١٣ میلیون دانش آموز و یک میلیون فرهنگی وارد مدرسه به عنوان خانه دوم خود می شوند. وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در عین حال تصریح کرد: مدرسه خانه دوم ١٤ میلیون ایرانی است و نه تنها محلی برای دانش اندوزی که محلی برای یادگیری برقراری ارتباطات اجتماعی، عاطفی و ... است.
صالحی ادامه داد: در مدرسه می توان فضائل اخلاقی مانند صداقت و درستکاری را بالا برد. وی با تاکید بر توجه به کتاب های غیر درسی در کنار کتاب های درسی، اظهار کرد: کتاب های غیر درسی در کنار کتاب های درسی به دانش آموزان کمک می کند تا علاوه بر ارتقای حوزه دانش آموزی خود ارتباطات و مهارت های خلاق خود را نیز ارتقا دهند.
وزیر ارشاد افزود: موسیقی، فیلم، تئاتر و نقاشی به عنوان دیگر کالاهای فرهنگی در کنار کتاب بر پرورش خلاقیت دانش آموزان می افزاید. صالحی افزود: جامعه خلاق از مسیر مدرسه خلاق گذر می کند بنابراین پرورش خلاقیت در این دوران از اهمیت بسیاری برخوردار است.

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/4161/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو