«کودکان کار» به تماشای «غسالخونه» می نشینند

«کودکان کار» به تماشای «غسالخونه» می نشینند
calendar چهارشنبه 29 شهريور 1396 در 17:06
آینه نیوز: جمعی از کودکان کار امروز(چهارشنبه ۲۹ شهریور) مهمان ویژه نمایش «غسالخونه» می شوند.

آینه نیوز: جمعی از کودکان کار امروز(چهارشنبه ۲۹ شهریور) مهمان ویژه نمایش «غسالخونه» می شوند. به گزارش مهر، مصطفی ملک مکان کارگردان نمایش «غسالخونه» با بیان این که این نمایش روایتی مرتب با دفاع مقدس دارد، عنوان کرد: دعوت ما از کودکان کار و خیابان تهران با ۲ هدف انجام شد. ابتدا فرهنگسازی حمایت از آنان به عنوان قشری آسیب پذیر در پایتخت که در معرض آسیب های اجتماعی هستند و دیگر آن که اجازه دهیم این کودکان کمی از فضای پر زحمت و فشار کار، رها شوند و چند ساعتی را کودکی کنند و در فضایی فرهنگی همچون تئاتر بگذرانند.
نمایش «غسالخونه»، روایتی از یک روز جنگ در یک غسالخانه است که ریاست آن بر عهده‌ رییس است. در این مکان نوچه‌ های رییس گوش به فرمان او هستند اما آنان از چیزی خبر دارند که رییس از آن بی‌خبر است. تعداد زیاد جنازه‌ها در این روز خاص مدیریت غسالخانه را از دستان رییس خارج می‌کند و در این بی‌مدیریتی است که او از رازهای پنهان این مکان آگاه می‌شود. این آگاهی، منجر به افول قدرت رییس می‌شود و او قدرت را به دخترش هدیه می‌دهد.
«غسالخونه» را سهند خیرآبادی نوشته است و چهره هایی همچون نادر فلاح، شبنم گودرزی، جوانه دلشاد، علی برقی و رامین پرچمی از جمله بازیگران آن هستند. اجرای این نمایش از بیستم شهریورماه در تالار حافظ آغاز شده است و تا ۱۹ مهرماه نیز ادامه خواهد داشت.

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/4148/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو