جنجال در ورامین به خاطر فیلمی از «ستاره اسکندری»!

جنجال در ورامین به خاطر فیلمی از «ستاره اسکندری»!
calendar چهارشنبه 29 شهريور 1396 در 13:14
آینه نیوز: شاید «ستاره اسکندری»؛ بازیگر سینما و تلویزیون و تئاتر کشورمان گمان نمی کرد که گفته هایش بعد از برگزاری کارگاه «بازیگری و انتقال تجربه» در بخش آموزشی جشنواره 22 تئاتر استانی موجب حواشی و جنجال ها و گفتن سخنانی ویژه توسط مسئولان این منطقه شود.

آینه نیوز: شاید «ستاره اسکندری»؛ بازیگر سینما و تلویزیون و تئاتر کشورمان گمان نمی کرد که گفته هایش بعد از برگزاری کارگاه «بازیگری و انتقال تجربه» در بخش آموزشی جشنواره 22 تئاتر استانی موجب حواشی و جنجال ها و گفتن سخنانی ویژه توسط مسئولان این منطقه شود. به گزارش آینه نیوز، چندی پیش «ستاره اسکندری» از نبود فضای آموزشی و سالن های مطلوب نمایش در منطقه محروم «ورامین» گفت و همین بهانه ای شد تا در اختتامیه جشنواره تئاتر استان تهران، جدالی میان 2 گروه که البته اختلافی دیرینه با هم داشتند، رخ دهد. جایی که با پخش فیلمی از «ستاره اسکندری» که از گریستن به حال و روز مردمان ورامین گفته بود، شروع و با همراهی فرماندار شهر مبنی بر گریستن ادامه یافت!

خبرگزاری تسنیم گزارشی از ماجرای شب گذشته در ورامین را روایت می کند: «همه چیز از 8 سال پیش آغاز می‌شود که در میدان ورودی ورامین وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی فرهنگسرایی بزرگ می‌ سازد و ناگهان پای نیروی انتظامی به آنجا باز می‌ شود. بهانه ورود نیز تقسیم شدن پلیس استان به دو بخش شرقی و غربی بوده و فقدان مکانی برای پلیس راهور. به هر روی نیروی انتظامی سال‌ هاست در یک فضای فرهنگی مشغول فعالیت است و به جای اجرای نمایش یا ساخت فیلم، در فرهنگسرا برگه‌ های جریمه خودروها رد و بدل می‌ شود؛ آن هم در یکی از پرخطرترین مناطق استان تهران. اما جدال و مناقشه شامگاه دیروز زمانی جرقه خورد که یوسفی؛ فرماندار پشت تیریبون رفته و  گفت: «من می‌ دانم در زمینه ساختاری ضعیف هستیم و برای این مسأله گریه کردم. از دیدن این مکان‌ ها غصه خوردم که چرا ورامین تاریخی این گونه باید باشد. من پیش از خانم اسکندری غصه خوردم. ما برای موسیقی و تجسمی چیزی نداریم. دارایی ما همین است. با همین بی‌ بضاعتی خوش درخشیدیم و در استان تهران. ما چهره‌های ماندگار و ارزشمندی داریم.»...

اما این ابتدای ماجرا بود. آقای فرماندار قرار بود جوایز اصلی جشنواره را به برندگان اهدا کند که مجری برنامه از امیرحسین شفیعی یکی از هنرمندان تئاتر خواست روی سن بیاید تا در جمع جایزه‌ دهندگان باشد. شفیعی ولی به جای رفتن میان مسئولان پشت تیربون رفت. او جملاتش را با این عبارت آغاز کرد: «ورامین گریه‌ کن زیاد دارد، ورامین عمل می‌ خواهد.»... حرف‌های شفیعی فضای سالن را به سوی یک هیجان جوانانه کشاند. سوت‌ ها و کف‌ ها بسان یک میتینگ سیاسی عمل کرد.

 برزین ضرغامی در این فضا فرصت را مغتنم می‌شمرد و می‌ گوید: «سعی ما به نتیجه نرسیده است. قول دهید که در زمان مشخصی در اختیار این جمع قرار دهید.» یوسفی فرماندار که پیشتر با بیان آنکه «من اهل شیشلیک و کباب هستم و شفاف هم می‌ گویم با نان و پنیر نمی‌ توانم کار کنم، از ماشین خوب سوار شدن هم ترسی ندارم» جنجالی شده بود به پشت تریبون بازگشت و گفت: «من هم اهل مدارا با کسی نیستم. فرهنگسرا را به وزیر کشاندیم و خواستیم آنجا را تخلیه کنند. من به وزیر گفته‌ ام ما به این فرهنگسرا نیازمندیم. پول در حسابم هست؛ ولی نمی‌ توانم به آن دست بزنم. یک میلیارد برای فضاهای فرهنگی اختصاص داده‌ ام و چهار ماه اجازه برداشت نداریم. شما هم جای من باشید نمی‌ توانید معجزه کنید. فردا اجازه برداشت دهند سهم یک میلیارد ارشاد را می‌ دهیم. تا دو ماه دیگر ساخت سالن بلک باکس را آغاز می‌ کنیم.»

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/4139/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو