یک کارگردان تئاتر اثری را در نقد تعطیلی کارخانجات به صحنه برد

«قند خون» به دنبال تماشا و توجه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و نماینده مجلس است

«قند خون» به دنبال تماشا و توجه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و نماینده مجلس است
calendar یکشنبه 26 شهريور 1396 در 14:55
آینه نیوز: لیلی عاج؛ نویسنده و کارگردان نمایش «قند خون» در افتتاحیه این نمایش اعلام کرده بود که این تئاتر را در حمایت از کارگران کارخانه‌ های «قند ورامین»، «ارج» و «داروگر» اجرا می کند. نمایشی که چند روزی است در پلاتوی اجرای مجموعه تئاتر شهر و در ساعت 18:30 به صحنه می رود.

آینه نیوز: لیلی عاج؛ نویسنده و کارگردان نمایش «قند خون» در افتتاحیه این نمایش اعلام کرده بود که این تئاتر را در حمایت از کارگران کارخانه‌ های «قند ورامین»، «ارج» و «داروگر» اجرا می کند. نمایشی که چند روزی است در پلاتوی اجرای مجموعه تئاتر شهر و در ساعت 18:30 به صحنه می رود. این کارگردان در گفت و گو با ایسنا، توضیحات بیشتری درباره نمایش معترضانه خود اعلام کرد: «وقتی خبر بسته شدن کارخانه «ارج» را شنیدم، خیلی ناراحت شدم و فکر می‌ کردم تکلیف کارگران این کارخانه چه می‌شود. موضوع برایم آنقدر درگیرکننده بود که به سراغ تحقیق و پرس‌ و جو درباره آن رفتم تا ببینم چه وضعیتی برای این کارگردان پیش می‌ آید یا چقدر حقوق بیکاری برای آن‌ ها در نظر گرفته می‌ شود که در نهایت هر چه جلو رفتم به نتایج غم‌ انگیزی رسیدم.» او افزود: «بعد از آن کارخانه‌ ها و کارگاه‌های کوچکتری نیز تعطیل شدند که در طی این پیگیری به کارخانه قند ورامین پاکدشت رسیدم و با ماجرای خانواده‌ ای روبرو شدم که هنگام نزدیک شدن شب عید سختی‌ های زیادی را متحمل می‌ شدند. بر همین اساس نمایشنامه‌ ای نوشتم که بخشی از آن واقعی و براساس داستان زندگی همان خانواده‌ ای بود که در پاکدشت زندگی می‌ کردند و بقیه داستان هم ترکیبی از ماجراهایی بود که در مواجهه با کارگران کارخانه‌ های دیگر مشاهده کردم.»

وی با بیان اینکه داستان نمایش «قند خون»‌به یک موضوع صنفی می‌ پردازد، گفت: «آرزویم این است که آقای ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و همچنین آقای محجوب دبیرکل خانه کارگر و نماینده مجلس شورای اسلامی به دیدن این نمایش بیایند. حتی تأکید می‌ کنم به دنبال دیده شدن خود به عنوان نویسنده یا کارگردان این نمایش نیستم و فقط می‌ خواهم این دوستان بیایند و نمایش را ببینند.»

 

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/4084/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو