بیش از ۴۱۰۰ فیلم مستند از ۱۰۰ کشور جهان متقاضی شرکت در یازدهمین دوره شدند

حرکت رو به رشد جشنواره فیلم «سینما حقیقت»

حرکت رو به رشد جشنواره فیلم «سینما حقیقت»
calendar چهارشنبه 22 شهريور 1396 در 13:03
آینه نیوز: بیش از ۴۱۰۰ فیلم مستند از ۱۰۰ کشور جهان متقاضی شرکت در یازدهمین دوره جشنواره «سینما حقیقت» شدند که نشان دهنده ارتقای این جشنواره قابل توجه آثار مستند در ایران دارد.

آینه نیوز: بیش از ۴۱۰۰ فیلم مستند از ۱۰۰ کشور جهان متقاضی شرکت در یازدهمین دوره جشنواره «سینما حقیقت» شدند که نشان دهنده ارتقای این جشنواره قابل توجه آثار مستند در ایران دارد. به گزارش خبرآنلاین، در این دوره مستندسازان کشورهای هند، آمریکا، آلمان، انگلستان، ایتالیا، فرانسه، اسپانیا، کانادا و برزیل بیشترین آثار را به دبیرخانه جشنواره سینما حقیقت ارایه کرده‌ اند. مهمترین شرکت‌های تولید و پخش فیلم‌های مستند در جهان، تهیه‌ کننده و پخش‌کننده‌ برخی از این آثار مستند هستند.

مستندهای برگزیده و تحسین شده در مهمترین جشنواره‌های سینمایی و مستند جهان نظیر کن، برلین، ونیز، لوکارنو، ایدفا، هات‌داکس، کارلوویواری، ویزیون دورئل و... نیز در بخش‌های مختلف یازدهمین دوره جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت از جمله نمایش‌های ویژه، نگاه نو، روزگار ما (مستندهای سیاسی) انتخاب و به نمایش گذاشته می‌شوند. هیات انتخاب بخش بین‌الملل جشنواره از حدود دو ماه پیش، بازبینی این فیلم‌ها را آغاز کرده و به زودی فهرست فیلم‌های انتخابی در بخش‌های مختلف بین‌المللی اعلام خواهد شد.

یازدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» طی روزهای ۱۹ تا ۲۶ آذرماه در شهر تهران برگزار خواهد شد.

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/4025/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو