انتقاد کارگردان فیلم دفاع مقدسی «دریاچه ماهی»:

متولیان سینمای انقلاب کجایند؟

متولیان سینمای انقلاب کجایند؟
calendar چهارشنبه 22 شهريور 1396 در 09:45
آینه نیوز: فیلم «دریاچه ماهی» از امروز اکرانش را در سینماها آغاز می کند و «مریم دوستی»؛ کارگردان جوان این فیلم که در اولین ساخته بلند سینمایی اش به سراغ موضوع «شهدای غواص» رفته است، به گلایه از نهادها و مسئولانی می پردازد که توجهی به آثار دفاع مقدسی ندارند.

آینه نیوز: فیلم «دریاچه ماهی» از امروز اکرانش را در سینماها آغاز می کند و «مریم دوستی»؛ کارگردان جوان این فیلم که در اولین ساخته بلند سینمایی اش به سراغ موضوع «شهدای غواص» رفته است، به گلایه از نهادها و مسئولانی می پردازد که توجهی به آثار دفاع مقدسی ندارند. مریم دوستی در گفت و گو با «جام جم» درباره این شرایط توضیح می دهد: ««دریاچه ماهی» در مرحله پیش تولید مورد حمایت فارابی و نهادهای دولتی قرار گرفت، اما بعد از آن دیگر هیچ. امروز و در آستانه هفته دفاع مقدس فیلم من در شش سینما آن‌ هم در هر سینما سه سئانس اکران می‌ شود! خب، معنای قربانی کردن دیگر چیست؟»

این کارگردان جوان ادعا دارد که فیلمش به دلیل شکل متفاوت در پرداخت سینمایی مورد توجه سینمای ایران قرار نگرفت و در این باره عنوان داشت: «فیلم من از آنجا که روضه خوانی ندارد و بر اساس سینمای مدرن (از لحاظ جلوه‌های ویژه بصری، موسیقی، فیلمبرداری و) ... ساخته شده، مورد پسند خیلی‌ها قرار نمی‌ گیرد و بنابراین در اکران رهایش کردند! انگار وقتی چند مدیر از فیلم من خوششان نیامده مردم هم محکومند آن را نبینند!» کارگردان فیلم دفاع مقدسی «دریاچه ماهی» در ادامه افزود: «تبلیغات تلویزیونی برای دریاچه ماهی شروع شده که در روزهای آینده امیدوارم بیشتر شود، اما شهرداری در زمینه اختصاص بیلبوردهای تبلیغاتی در سطح شهر همکاری جدی با ما انجام نداده است. اینجاست که من فکر می ‌کنم مدیرانی که خودشان را متولی سینمای انقلاب می ‌دانند، الان کجا هستند! مسلما من و امثال من اگر حمایت و تشویق شوند در گام‌ های بعدی آثار بهتری می‌ سازند.»

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/4019/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو