با یادی از زنده یاد وحید نصیریان و با انتخاب برگزیده ها؛

مراسم نهمین جشن مستقل سینمای انیمیشن ایران برگزار شد

مراسم نهمین جشن مستقل سینمای انیمیشن ایران برگزار شد
calendar سه شنبه 21 شهريور 1396 در 08:27
آینه نیوز: مراسم نهمین جشن مستقل سینمای انیمیشن ایران در تالار ایوان شمس برگزار و برندگان این جشن معرفی شدند.

آینه نیوز: مراسم نهمین جشن مستقل سینمای انیمیشن ایران در تالار ایوان شمس برگزار و برندگان این جشن معرفی شدند. به گزارش مهر، مراسم نهمین جشن مستقل سینمای انیمیشن ایران به دبیری محمدعلی صفورا عصر امروز ۲۰ شهریور ماه با پخش سرود جمهوری اسلامی ایران و قرائت آیاتی چند از کلام الله مجید در تالار ایوان شمس آغاز شد. در ابتدای این مراسم محمد سلوکی که اجرای برنامه را بر عهده داشت روز ملی سینما را تبریک گفت و اظهار کرد: انیمیشن من را به دوران کودکی می برد به همین دلیل من از فعالان انیمیشن تشکر می کنم. سپس محمد علی صفورا دبیر جشن با خواندن متنی بیان کرد: بر خود واجب می دانم از رییس جشن بزرگ سینمای ایران و مدیرعامل خانه سینما تشکر کنم، این را هم باید بگویم که رکود و بیکاری مهمترین مشکل انیمیشن است و نیازمند ارایه راهکار عملی است، از همین رو از مدیر مرکز صبای صدا و سیما می خواهیم در جهت تولید انیمیشن گام بردارند. در این راستا از دیگر سازمان ها مثل اوج، حوزه هنری و کانون و ... نیز چنین تقاضایی دارم. وی افزود: مسئولان یقین بدانند که انیمیشن بیش از هر هنر نمایشی دیگر ظرفیت جذب مخاطب دارد.

دبیر جشن مستقل انیمیشن تاکید کرد: این جشن متعلق به همه خانواده سینمای انیمیشن است که همواره تلاش می کنند آینده را بسازند. در ادامه از وحید نصیریان کارگردان و نویسنده عرصه انیمیشن که چندی پیش درگذشت و اعضای او اهدا شد، یاد شد. حضار ضمن خواندن فاتحه ای، به احترام او یک دقیقه سکوت کردند. سپس خانواده زنده یاد وحید نصیریان روی صحنه آمدند و لوح تقدیری دریافت کردند. افسانه جابری همسر این هنرمند در سخنانی بیان کرد: از همه دوستانی که به یاد وحید هستند و سعی می کنند یاد او را زنده نگه دارند تشکر می کنم. در ادامه مراسم فیلمی از ساخته های وحید نصیریان پخش شد.

همچنین در این مراسم نکوداشت مهین جواهریان از کارگردانان عرصه انیمیشن برگزار شد. در این بخش نیز فیلمی درباره این هنرمند پخش شد و دیگر هنرمندان عرصه انیمیشن درباره او سخن گفتند. سپس جواهریان در میان تشویق پیاپی دیگر فعالان انیمیشن روی صحنه آمد و گفت: انقدر احساس خوشبختی می کنم که حد ندارد. در حال حاضر خودم را در جمع خانواده ام می بینم و اگر در این موقعیت هستم ای کاش لیاقتش را داشته باشم. جامعه انیمیشن دوست داشتنی است و تک تک بچه های انیمیشن را دوست دارم و می دانم که آنها زلال هستند.

در ادامه تندیس انیمیشن رونمایی شد که نام این تندیس جام انیمیشن شهر سوخته است. این تندیس به صورت ویژه به جواهریان تقدیم شد. در بخش دیگر مراسم فیلمی از مهین جواهریان به نام «بارون میاد جرجر» پخش شد.

اعضای هیات انتخاب در این بخش از مراسم روی صحنه آمدند و جایزه بهترین موسیقی را به میلاد موحدی برای جمشید مرثیه ای بر یک اسطوره اهدا کردند. دیپلم افتخار بهترین صداگذاری به فرشید جلیلی برای فهرست مقدس رسید. تندیس این بخش به آرش قاسمی برای رهایی از بهشت تعلق گرفت. دیپلم افتخار بهترین سبک بصری به شیوا صادق اسدی برای یال و کوپال اهدا شد. تندیس این بخش به معین صمدی و فراز شانیار برای جمشید مرثیه ای بر یک اسطوره رسید. جایزه این بخش به اسم نفیسه ریاحی مزین شده است.

سپس اعضای هیات داوران روی صحنه آمدند و دیپلم افتخار بهترین متحرک سازی را به احسان انصاری، اشکان نعیمی، مریم ریاضی، مجید شیرعلی و عهدیه مدرسی برای روبی و جوجه ها اهدا کردند. تندیس این بخش به آرش احسان و ابوالفضل برومندی برای رهایی از بهشت رسید. جایزه این بخش به نام پرویز نادری مزین شده است. تندیس بهترین فیلمنامه به محمدرضا عابدی برای پیشخدمت تعلق گرفت. جایزه این بخش به نام مهدی سماکار مزین است. دیپلم افتخار بهترین کارگردانی به هاجر مهرانی برای داش آکل اهدا شد. تندیس این بخش به فرنوش عابدی برای پیشخدمت تعلق گرفت. جایزه این بخش به نام وجیه الله فردمقدم مزین است.

تندیس بهترین فیلم کوتاه انیمیشن به معین صمدی و مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی برای جمشید مرثیه ای بر یک اسطوره رسید. جایزه این بخش به نام اسفندیار احمدیه مزین است. تندیس بهترین فیلم بلند انیمیشن به علی نوری اسکویی برای رهایی از بهشت اهدا شد. این جایزه به نام زنده یاد وحید نصیریان مزین است.

 

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/3986/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو