«IT»؛ رکوردشکنی واقعی

جهان وحشت زای «استیون کینگ» گیشه سینماهای آمریکا را تسخیر کرد

جهان وحشت زای «استیون کینگ» گیشه سینماهای آمریکا را تسخیر کرد
calendar دوشنبه 20 شهريور 1396 در 11:32
آینه نیوز: «IT» که براساس داستانی از استیون کینگ؛ استاد نوشته های وحشت زا ساخته شد، با فروش ۱۱۷ میلیون دلار، در باکس آفیس آمریکا رکوردشکن شد.

آینه نیوز: «IT» که براساس داستانی از استیون کینگ؛ استاد نوشته های وحشت زا ساخته شد، با فروش ۱۱۷ میلیون دلار، در باکس آفیس آمریکا رکوردشکن شد. به گزارش مهر و به نقل از ورایتی، اقتباس از رمان «استیون کینگ» توسط کمپانی‌های نیولاین و برادران وارنر، رکورد باکس آفیس آمریکا را در هفته افتتاحیه فیلم شکست. این فیلم ترسناک درجه R با فروش ۱۱۷.۲ میلیون دلار با نمایش در ۴۱۰۳ سالن سینما بسیار بالاتر از سطح انتظار ظاهر شد.

این موفقیت سومین افتتاحیه بزرگ یک فیلم در سال ۲۰۱۷ را ثبت کرد. این در حالی است که «اسپایدر من: بازگشت به خانه» ۱۱۷ میلیون دلار فروخته بود. تنها «دیو و دلبر» و «محافظان کهکشان ۲» بودند که بیش از این رقم در سال ۲۰۱۷ در اولین آخر هفته اکرانشان در آمریکا فروش کردند.

«آن» با کسب امتیاز ۸۷ درصدی از سایت روتن تومیتوز موفق شد نظر منتقدان را نیز جلب کند. بر مبنای گزارش‌ها ۵۱ درصد مخاطبان این فیلم را تماشاگران زن و ۴۹ درصد را مردان تشکیل داده بودند. دو سوم تماشاگران بیش از ۲۵ ساله بودند. این فیلم موفق شد تا رکورد فروش اکران اولیه فیلمی در ماه سپتامبر را بشکند. سال ۲۰۱۵ «هتل ترانسیلوانیا ۲» فروشی ۴۸.۵ میلیون دلاری را در این ماه ثبت کرده بود و «فعالیت فراطبیعی۳»  درسال ۲۰۱۱ برابر ۵۲.۶ میلیون دلار فروخته بود. «ددپول» البته در سال ۲۰۱۶ بازی را با فروش ۱۳۲.۴ میلیون دلار عوض کرده بود.

با این حال نباید نادیده گرفت که توفان سهمگین ایرما در فلوریدا و جورجیا موجب شد تا تنها ۵ درصد مخاطبان این دو ایالت بتوانند به سینما بروند. انتظار می‌رود این فیلم ترسناک ۶۲ میلیون دلار نیز از فروش در ۴۶ بازار بین‌المللی کسب کند. این بردی درخشان برای فیلمی است که با بودجه ۳۵ میلیون دلاری ساخته شده است. «IT» را اندی ماشیتی کارگردان آرژانتینی ساخته که برای فیلم ترسناک «ماما» در سال ۲۰۱۳ شناخته می‌شود. در این فیلم بیل اسکارشگورد بازیگر سوئدی در نقش دنی وایز دلقک بازی کرده است که کارش شکار بچه‌ها در شهر «دری» است. بقیه بازیگران را کودکان و نوجوانان تشکیل داده‌ اند.

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/3977/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو