«مهدی صباغ زاده»، تلویزیون را متهم به باندبازی کرد

سریال «دزدان مادربزرگ» چگونه شکل گرفت؟

سریال «دزدان مادربزرگ» چگونه شکل گرفت؟
calendar یکشنبه 19 شهريور 1396 در 13:40
آینه نیوز: «مهدی صباغ زاده»؛ کارگردان و تهیه کننده قدیمی سینما و تلویزیون که از سال های ابتدای انقلاب با فیلم جنجالی «آفتاب نشین ها» وارد عرصه فیلمسازی شد و در تلویزیون با ساخت سریال «دزدان مادربزرگ» نزد مخاطبان عام شناخته شد، درباره نحوه شکل گیری این سریال پُرمخاطب سخن گفت.

آینه نیوز: «مهدی صباغ زاده»؛ کارگردان و تهیه کننده قدیمی سینما و تلویزیون که از سال های ابتدای انقلاب با فیلم جنجالی «آفتاب نشین ها» وارد عرصه فیلمسازی شد و در تلویزیون با ساخت سریال «دزدان مادربزرگ» نزد مخاطبان عام شناخته شد، درباره نحوه شکل گیری این سریال پُرمخاطب به «خبر آنلاین»، گفت: «یادم می ‌آید آن زمان از طرف سیما فیلم من را خواستند که سریالی با این موضوع بسازم. یکی از دوستان که آنجا مسئول بخش سریال‌ها بود یک سناریو که متعلق به آقای علی‌اصغر فهیمی ‌فر بود را به من داد و من هم برای ساخت موافقت کردم. البته این شرط را هم گذاشتم که بازنویسی صورت بگیرد و این اتفاق هم افتاد و به همراه آقای سعید مطلبی هم بازنویسی را انجام دادیم.»

به گزارش آینه نیوز، سعید مطلبی جزو عوامل پیش از انقلاب سینما بود که در سینما و تلویزیون بعد از انقلاب هم نقش آفرین شد. مهدی صباغ زاده در گفت و گوی انجام شده درباره وضعیت امروز تلویزیون و عدم جلب توجه مخاطبان، انتقاداتی را مطرح ساخت و عنوان کرد: «به نظرم الان هم با رعایت این موارد می‌شود سریال‌هایی ساخت که برای مخاطب جذاب باشد. ولی متاسفانه تلویزیون به سمت و سوی باند بازی رفته و بودجه ‌هایی را به افرادی می ‌دهد. در صورتی که اگر از کارگردان ‌های باسابقه استفاده کنند می توانند از تجربیات آنها در این عرصه استفاده کنند اما از آنها دعوت نمی‌ کنند.»

این کارگردان که فیلم «خانه کاغذی» را بعد از عدم پذیرش در جشنواره فجر سال گذشته، آماده برای اکران دارد، در ادامه انتقاداتش به تلویزیون، گفت: «الان دخالت‌ها زیاد شده است، اینکه مثلا در فیلمنامه فلان کس باشد یا آن یکی نباشد. قصه ‌نویس‌های خوب ما هم یک مقدار نسبت به گذشته کم ‌کار شده‌ اند. البته من شنیده ‌ام تلویزیون بودجه‌ های خوبی برای ساخت سریال‌هایش می‌دهد ولی آن اتفاقی که باید بیفتد در سال‌های اخیر نیفتاده و سریالی ماندگار خیلی وقت است که در تلویزیون ساخته نشده است. به نظرم همین دخالت‌های که ابتدا به آن اشاره کردم یکی از دلایل اصلی افت کارهاست چون باعث سفارشی شدن کار می شود و مردم هم از کار سفارشی به هیچ عنوان خوششان نمی‌آید و تماشایش نمی ‌کنند.»

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/3958/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو