بازیگر تلویزیون برای تصویر آشنای شهید «حسن جنگجو» نوشت؛

تمام دوران نوجوانی ام در راهرو های مدرسه با عکس تو گذشت

تمام دوران نوجوانی ام در راهرو های مدرسه با عکس تو گذشت
calendar سه شنبه 14 شهريور 1396 در 11:55
آینه نیوز: «پرستو گلستانی»؛ بازیگر تلویزیون و تئاتر کشورمان طی یادداشتی کوتاه در اینستاگرام، نسبت به شهید «حسن جنگجو»؛ شهید مفقوالاثری که بعد از 34 سال شناسایی شد، مطلبی نوشت.

آینه نیوز: «پرستو گلستانی»؛ بازیگر تلویزیون و تئاتر کشورمان طی یادداشتی کوتاه در اینستاگرام، نسبت به شهید «حسن جنگجو»؛ شهید مفقوالاثری که بعد از 34 سال شناسایی شد، مطلبی نوشت که در آن آمده است:

«فردا می آیی
بعد سی و چهار سال
قدمت بر سر چشم
پدر جبهه بود و من جنگ را میشناختم
تمام دوران نوجوانی ام در راهرو های مدرسه با عکس تو گذشت و همواره فکر میکردم
تو ...
جنست از زمین است؟»

خبرگزاری فارس درباره شهید بزرگواری که سال ها تصویرش با نگاهمان عجیب بوده است، نوشت: شاید شما نیز به کرات عکس بسیجی نوجوانی را دیده باشید که اسلحه به دست میان گل و لای در حال سینه‌ خیز است، با چهره‌ای صبور و گل‌ آلود که در خیلی جاها به عنوان نمادی از مقاومت جوانان ایران و شهیدان کم سن و سال به کار می‌ رود و به تصور خیلی‌ها مربوط به شهید حسین فهمیده است. او شهید حسن جنگجو است. شهیدی از فهمیدگان شهر تبریز که به راستی نمادی از سلحشوری و دلاوری نوجوانان و دانش‌آموزان غیور ایران است.

این عکس در سال 59 و روزهای نخست جنگ ایران و عراق توسط «آلفرد یعقوب‌ زاده» گرفته شده است. کلبه‌ احزان مادر گلستان می‌شود وقتی خبر از بازگشت یوسف گمگشته‌ اش را پس از 34 سال چشم انتظاری می‌شنود. حسن جنگجو، همان نوجوان کم سن و سالی است که خیلی زود ردای مردانگی بر تن کرد و در ایامی که همسالانش با زوزه‌ خمپاره به پناهگاه‌ها هجوم می‌بردند، مردانه به معرکه‌ بلا رفت و رشادت‌های ماندگاری آفرید، همچون قاسم ابن‌الحسن در نوجوانی بزرگ شد، قد کشید و تا خدا رسید.

پیکر مطهر شهید جنگجو روز سه شنبه 14 شهریور ساعت 9 صبح در فرودگاه بین‌المللی تبریز در سالن حجاج مورد استقبال مردم ولایت‌ مدار و شهیدپرور آذربایجان وارد تبریز شد. فرزند قهرمان وطن، از رزمندگان لشکر عاشورا بود که در اعزام اول به غرب با شهید چمران آشنا شد و با ضمانت ایشان، از آشپزخانه به خط مقدم راه یافت و در رکاب شهید چمران به گروه جنگ‌های نامنظم ملحق شد. «شهید جنگجو» در عملیات‌های فتح المبین، والفجر ۴ و خیبر حضور یافت و در نهایت در سال ۶۲ و پس از عملیات خیبر مفقودالاثر شد.

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/3915/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

از مادر شهید هم بنویسید

0

0

[1396/06/18 - 09:26]

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو